سوپ آلبالو، یک اتفاق مَلَس مجار! - آکابانوبرترین ها: تحفه مجارستان است و یکی از غیرمتعارف‌ترین غذاهای سرد است. در نگاه اول با ذائقه ایرانی ناسازگار است، اما اگر مقدار شکر را کم بگیرید طعم آن ملس شده و برای ایرانی‌های مشکل‌پسند قابل تحمل می‌شود. برای غلیظ کردن این سس مانند تمام سوپ‌های میوه از آرد استفاده می‌شود. روزه‌دارانی که اهل گیاه‌خواری هستند به طور قطع از خوردن این سوپ لذت می‌برند.

,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آلبالو, یک اتفاق مَلَس مجار! <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آلبالو,روش تهیه,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه


مواد لازم برای 4 نفر:

  • آرد: یک قاشق غذاخوری
  • خامه سفت: نصف پیمانه، 120 میلی‌لیتر
  • نمک: یک‌دوم قاشق چای‌خوری
  • پودر قند: یک قاشق چای‌خوری
  • آلبالوی بی‌هسته: 200 گرم
  • آب: 800 میلی‌لیتر
  • شکر: 30 گرم
روش تهیه:

1 - آرد، خامه،‌ نمک و شکر را به خوبی با هم مخلوط کنید.

2 - آلبالوها را در آب ریخته و همراه شکر 10 دقیقه روی شعله متوسط بپزید.

3 - قابلمه را از روی حرارت برداشته و 2 قاشق غذاخوری از آب آن را کنار بگذارید. 2 قاشق غذاخوری دیگر از آب آن را با مایه آرد و خامه مخلوط کرده و سپس تمام آن را داخل سوپ بریزید.

4 - قابلمه را روی شعله برگردانده و 10دقیقه دیگر آن را بپزید.

5 - سوپ را از روی شعله برداشته و با در بسته کنار بگذارید تا سرد شود.نمک و شکر آن را اندازه کرده و با خامه و آب‌آلبالو کنار گذاشته‌شده، تزیین کرده و سرو کنید و 2 قاشق غذاخوری آب سوپ کنار گذاشته را روی سوپ داده و تزیین کنید.

نکته:

1 - اگر دوست دارید سوپ شیرین‌تر باشد، مقدار شکر را به 50 گرم افزایش دهید.

2 - اگر مایلید سوپ ترش‌تر باشد،‌ 3 قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید.

3 - پخت آلبالو از زمان آغاز به جوشیدن 10دقیقه زمان می‌برد.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط