کتلت میگو و ذرت - آکابانو


,<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> میگو و <a style='color:#000' title='ذرت' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10135.html'>ذرت</a> <a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> میگو و <a style='color:#000' title='ذرت' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10135.html'>ذرت</a>,<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a>,<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> میگو,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه


مواد لازم کتلت میگو و ذرت برای 4 نفر :میگو

100 گرم

100 گرم / 100 کالری

دانه ذرت

200 گرم

100 گرم / 85 کالری

زرده تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 50 کالری

گشنیز و جعفری

به میزان لازم

نامشخص

زنجبیل و آرد سفید

به میزان لازم

نامشخص

بکینگ پودر

یک قاشق سوپ خوری

نامشخصروش تهیه کتلت میگو و ذرت :


*. تهیه مایه کتلت چندان سخت نیست. نکته کلیدی این کتلت به میگوی آن برمی گردد که باید خرد شده باشد.

*. میگو، ذرت و زرده تخم مرغ و بقیه چیزها را با هم مخلوط کرده و حسابی با دست ورز می دهیم.

*. البته تا جایی که ذرت ها له نشوند. ممکن است شما طرفدار میکس کردن کامل این مایه باشید.

*. که این مدل هم چندان بد نیست اما بهتر است دانه های ذرت حالت خود را حفظ کنند تا هنگام سرخ شدن.

*. یک حالت سوخاری به کتلت بدهند. برای پخت حواس تان باشد که آرد کافی باعث می شود شکل کتلت از دست نرود.

نکته : این یک طعم تایلندی است. در آسیای جنوب شرقی خانم های خانه دار سر ظهر به همراه برنج این کتلت را جلوی شوهرشان که از سرکار آمده و خسته است می گذارند... در ضمن این یک غذای خوب و سبک برای وعده شام هم هست.


فوت آشپزی :


*. روغن داغ و یک کف دست کتلت سرخ نشده، ظرف 5 دقیقه یک غذای تازه و خوشمزه را برای شما تدارک می بینند. البته دخالت شما هم در پشت و رو کردن کتلت ها شرط است. فراموش نکنید.


خواص ذرت :


*. داراى فسفر و کلسیم باشد، در دانه هاى من قند انگور - قند سمنو - مواد سفیده اى یک نوع موم و نشاسته موجود است و سرشار از املاح مختلف فلزات مخصوصا گوگرد - کلر - فسفر - سیلیس - آهن - کلسیم - منیزیم - سدیم و پتاسیم مى باشم و به همین جهت است که مردم مخصوصا خانم ها بطور ناخود آگاه به خوردن من علاقه زیاد دارند. زیرا به علت داشتن گوگرد - سیلیس و آهن و کلسیم غذاى خوبى براى مو و ناخن هاى آنها هستم .


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام