تارت میگو - آکابانو,تارت میگو تارت میگو,تارت,میگو,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزهمواد لازم تارت میگو برای 24 نفر :آرد سفید

یک فنجان

100 گرم / 341 کالری

آرد سبوس دار

سه چهارم فنجان

نامشخص

نمک

یک چهارم قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

کره

5/1 قالب سرد + 2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 737 کالری

آب یخ

سه چهارم قاشق سوپ خوری

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

میگو

نیم کیلوگرم

100 گرم / 100 کالری

پیازچه

6 عدد خرد شده

100 گرم / 3 کالری

پنیر چدار

2 فنجان رنده شده

100 گرم / 412 کالری

فلفل سیاه تازه

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 22 کالری

فلفل قرمز

مقدار بسیار کم

100 گرم / 22 کالریروش تهیه تارت میگو :


*. در ظرف غذاساز آرد سفید آرد سبوس دار و نمک را ریخته و مخلوط کنید. بعد کره سرد را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید تا مواد بافت زبر و خشنی پیدا کنند.آهسته آب یخ را به مواد داخل غذاساز اضافه کرده و کم کم هم بزنید تا حالتی خمیری به خود بگیرند.


*. خمیر به دست آمده را با ضخامت 5/1 سانتی متر داخل ظرفی پهن کرده یک تکه پلاستیک رویش قرار دهید و برای 30 دقیقه یا تمام طول شب در یخچال قرار دهید.فر را با دمای 200 درجه سلسیوس(400درجه فارنهایت) گرم کرده خمیر را با ضخامت بسیار کم پهن کرده.


*. با کمک قالب گرد مخصوص تارت به دایره های 5سانتی متری تقسیم کنید. اضافه های خمیر را دور بریزید. اگر خمیرهای دایره ای زیادی نرم شده اند آنها را برای 10دقیقه در یخچال بگذارید. بعد کف خمیرها را چند بار با چنگال سوراخ کرده دوباره برای 20دقیقه به یخچال برگردانید.


*. بین 15تا 18دقیقه آنها را بپزید تا به رنگ طلایی قهوه ای درآیند. بعد خمیرها را 10 دقیقه داخل قالب بگذارید تا خنک شوند و بعد آنها را در همان قالب و پیچیده در پوشش کامل در یخچال بگذارید.باقیمانده کره و روغن زیتون را روی شعله ملایم حرارت داده میگوها را در تابه ریخته و 5 دقیقه بپزید تا کم کم صورتی رنگ شوند.


*. حالا پیازچه ها را 2دقیقه در تابه تفت دهید و بعد تابه را از روی حرارت بردارید؛ پنیر و فلفل را روی مواد داخل تابه ریخته تا کاملا ذوب شده و غلیظ شود. در نهایت از مواد داخل تابه یک قاشق بردارید و داخل هر تارت بریزید؛ در صورت تمایل روی هر تارت کمی فلفل قرمز بریزید و یادتان باشد این تارت را گرم میل کنید.


خواص میگو :


*. میگو از منابع اسیدهای چربی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می کند. البته توصیه می شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود، در این صورت به گزینه ای مناسب برای کاهش سطح فشارخون تبدیل خواهد شد زیرا سرخ کردن آن در روغن، کالری بیشتر به بدن می رساند و باعث افزایش وزن می شود که خود از عوامل بروز فشارخون است.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام