سوپ تره فرنگی با سیب زمینی - آکابانو,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> تره فرنگی با <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>,تره فرنگی,<a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزهمواد لازم سوپ تره فرنگیی با سیب زمینی :هویج

2 عدد

100 گرم / 30 کالری

پیاز

2 عدد متوسط

100 گرم / 5 کالری

سیب زمینی

400 گرم

100 گرم / 93 کالری

کرفس

شاخه

100 گرم / 13 کالری

تره فرنگی

400 گرم

100 گرم / 22 کالری

سیر

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک ، فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

عصاره مرغ یا سبزی

یک عدد

نامشخصبرای پخت سوپ تره فرنگیی با سیب زمینی :


*. ابتدا هویج ها را شسته و پوست کنده و گرد برش بزنید. بعد نوبت به کرفس ها می رسد آن را نیز همانند هویج ها همراه با پیاز خرد کنید و کنار بگذارید. تره فرنگی ها را نیز کاملا خرد کنید. نوبت به سیب زمینی ها رسیده تا پوست کنده شود و به صورت حبه ای یا نگینی برش بخورد. سیرها را شسته و پوست بکنید.


*. یک قابلمه متوسط را روی حرارت زیاد قرار داده و 2 قاشق پر روغن زیتون به آن اضافه کنید. ابتدا سیر را درون قابلمه بریزید و بعد تمام سبزی هایی را که خرد کرده اید با هم درون قابلمه ریخته و با یک قاشق چوبی آن را هم بزنید. در قابلمه را به صورت کج قرار دهید و بگذارید تا مواد به مدت 10 دقیقه بپزد. زمانی متوجه پخت سبزی ها می شوید که هویج ها کاملا نرم شده باشند.


*. ولی هنوز شکل خود را از دست نداده باشند. 108 لیتر آب جوش را درون قابلمه ریخته و یک عدد عصاره مرغ را به آن اضافه کنید و بگذارید درون آب جوش حل شود.سوپ خود را به خوبی هم بزنید و بگذارید تا به جوش بیاید. بعد حرارت را کم کرده و بگذارید تا آرام به مدت 10دقیقه بدون در قابلمه بجوشد تا عصاره همه سبزی ها با هم میکس شوند.برای سرو کردن :


*. زیر گاز را خاموش کرده و به آن ادویه بزنید، مطمئن شوید که نمک و فلفل سوپ کافی است. سوپ رادر کاسه های مجزا ریخته و برای مهمان ها سرو کنید کنار سوپ می توانید از نان تست به همراه لیمو استفاده کنید.خواص کرفس :


*. کرفس کلیه و مثانه را تمیز می کند . از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند و ملین است دانشمندان بر این عقیده اند که کرفس بهترین ماده غذایی است برای عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا از طریق تمیز کردن کلیه و مجاری ادرار. ترپین ماده معطر کرفس که مانع ماندن سنگ کلیه در مجاری ادرار و یا آلودگی میکروبی و درد می شود .


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام