چطوری زیتون پرورده درست کنیم؟ - آکابانو
پیمونه: زیتون اعلا ، مغز گردوی سفید و تازه ، سیر خوش عطر و بو و رب انار ملس و خوش طعم! این ترکیب طلایی میتوانید جز تجربه ای رویایی را به ارمغان آورد؟

مواد لازم:

  • زیتون .... 1 کیلو
  • مغز گردو چرخ کرده .... 250 گرم
  • سیر .... 2 کله
  • رب انار سفت .... 2 پیمانه
  • گلپر در صورت تمایل .... مقداری
  • دانه انار ترش در صورت تمایل .... یک پیمانه

,چطوری <a style='color:#000' title='زیتون پرورده' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401302592.html'>زیتون پرورده</a> درست کنیم؟ <a style='color:#000' title='زیتون پرورده' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401302592.html'>زیتون پرورده</a>,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه


طرز تهیه:

1 - گرده را چرخ کرده یا با دستگاه های غذا ساز خوب له نمایید .

2 - زیتون را از هسته جدا کرده اگر زیتون شور نیست کمی نمک به آن افزوده و به همراه سیر رنده شده و گردو و رب انار خوب با هم مخلوط کنید.

3 - برای عطر بیشتر میتوانید از کمی پودر گلپر نیز استفاده کنید که توصیه میشود.

4 - بعضی افراد دانه های انار را نیز لا به لای این مواد میریزند که باعث ترش تر شدن و البته زیبایی بیشتر زیتون پرورده میشود.

5 - مواد را پس از مخلوط شدن در ظرف در بسته در یخچال نگه دارید تا مواد کاملا با هم مخلوط شده و عطر هم را بگیرند.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام