لقمه اسفناج، برای ذائقه های خاص - آکابانو
چاشنیک:

مواد لازم:

  • ماست: یک پیمانه
  • روغن مایع: یک پیمانه
  • آرد ذرت: یک پیمانه
  • سرکه : یک قاشق غذاخوری
  • تخم‌مرغ : یک عدد
  • بیکینگ‌پودر : 1/4 قاشق چایخوری
  • نمک و فلفل و آرد سفید : به میزان لازم

مواد لازم میانی:


,لقمه <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>, <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>رای ذائقه های خاص لقمه <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,<a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='دسرهای خوشمزه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسرهای خوشمزه</a>


دستور پخت


در ابتدا پیاز را خرد کنید و با کره تفت دهید تا نرم شود.

اسفناج‌های خردشده را اضافه کرده و تفت دهید. نمک و فلفل بزنید. از روی حرارت برداشته و پنیر خردشده را به آن افزوده و مخلوط کنید. ( بهتراست اسفناج‌ها را قبلا پخته باشید؛ به طوری که آب آن کامل گرفته شده باشد).

در ظرف دیگری سفیده تخم‌مرغ، آرد ذرت، بیکینگ‌پودر، سرکه، روغن، ماست، نمک و فلفل را بریزید و با هم مخلوط کنید. آرد سفید را تا زمانی که خمیر یک‌دست شود و به دست نچسبد اضافه کنید.

خمیر را کمی ورز دهید. بعد از آن به اندازه یک گردو برداشته و در کف دست باز کرده و از مایه اسفناج کمی در آن گذاشته، خمیر را جمع کنید و در سینی فر چرب شده قرار دهید.

روی آن ها زرده تخم‌مرغ بزنید و در فری که از قبل با دمای 200درجه سانتی‌گراد گرم شده به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا روی آنها طلایی شود.

بنا به سلیقه و طبع خودتان می‌توانید قارچ، سوسیس، ژامبون و ... به مواد داخل لقمه اضافه کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط