سیب زمینی خوشگل دوشس را بخورید - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سیب زمینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

سیب زمینی,سیب زمینی شکم پر,سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شکم پر

*. به نقل از آکابانو : دستور تهیه این غذا بسیار ساده است و می توانید آن را در مهمانی هم سرو کنید. کافی است، پوره سیب زمینی را آماده کنید و در فریزر بگذارید. هر وقت مهمان داشتید، 20 دقیقه قبل از شام، پوره را از فریزر دربیاورید و در دمای 425 درجه فارنهایت فر بگذارید تا طلایی شوند.

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 45 دقیقه

مواد لازم سیب زمینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی پوست کنده و خرد شده

یک کیلوگرم

100 گرم / 75 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

خامه پرچرب

ربع فنجان

100 گرم / 250 کالری

کره

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

جوز هندی

ربع قاشق چایخوری

100 گرم / 512 کالری

فلفل سیاه

نیم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

زرده تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 339 کالری

دستور تهیه سیب زمینی :

*. سیب زمینی ها را در قابلمه بزرگی بریزید و روی آنها آب سرد بریزید. چند قاشق چایخوری نمک به آب اضافه کنید و بگذارید 25 دقیقه جوشد تا سیب زمینی ها نرم شوند.وقتی که سیب زمینی ها در حال پختن هستند، 2 قاشق غذاخوری کره را آب کنید و کنار بگذارید. این کره را باید روی سیب زمینی بمالید و سپس در فر بگذارید.

*. فر را از قبل بگذارید در دمای 425 درجه گرم شود.وقتی سیب زمینی ها پختند، آب آنها را با آبکش بگیرید و دوباره سیب زمینی ها را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت کم بگذارید. بگذارید تا یک دقیقه بخار آنها دربیاید. 2 قاشق غذاخوری کره را به آنها اضافه کنید و خوب آنها را بکوبید تا کره کاملاً به خورد آن برود.

*. جوز هندی، فلفل سیاه، خامه پرچرب را اضافه کنید و دوباره بکوبید. وقتی کاملاً مخلوط یکنواختی بدست آوردید، نمک بزنید و زرده ها را اضافه کنید. دوباره خوب مخلوط کنید. اگر سیب زمینی را زیادی بکوبید، در نهایت چسبناک می شود.با یک کیسه پلاستیکی که نوک آن را سوراخ کرده اید.

*. یا با استفاده از کیسه های لوله دار که نوک ستاره ای دارند.سیب زمینی را به شکل گل روی کاغذ روغنی درست کنید. یا اینکه می توانید بجای فرم دادن به سیب زمینی ها، کل مخلوط را داخل ظرف پیرکسی بریزید و با استفاده از چنگال سطح آن را تیز تیز کنید. فرم های گلی بعد از اینکه از فر درآمدند.

سیب زمینی,سیب زمینی شکم پر,سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین

*. رنگ طلایی زیبایی می گیرند. در هر دو مدل باید با فرچه روی سطح سیب زمینی ها کره بمالید تا بعد از 20 دقیقه ماندن در فر در دمای 425 درجه فارنهایت، وقتی آنها را در می آورید، قسمت های کره ای طلایی و زیبا شده باشند.

خواص سیب زمینی :

*. پوست سیب زمینی ماننده پوست میوه ها وسبزیجات دارای ماده آنتی اکسیدان است بنابراین از پیر شدن سلولها و نیز از بوجود آمدن سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.سیب زمینی بهترین دارو برای آنهایی است که بدنشان اسیدی است و اینگونه اشخاص بایدسیب زمینی را با پوست و با بخار پخته و بخورند زیرا سیب زمینی آب پز وسرخ شده برعکس سیب زمینی با بخار پخته شده تولید اسید در بدن می کند

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

لايک انتشار در تلگرام