ســوپ مــرغ خوشمزه و مقوی - آکابانو



,ســوپ مــرغ خوشمزه و مقوی <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>,<a style='color:#000' title='سوپ مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/6032.html'>سوپ مرغ</a>,غذای کودک,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه



مواد لازم سوپ مرغــرغ :



ران مرغ

یک عدد

100 گرم / 200 کالری

برنج

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 360 کالری

هویج

یک عدد متوسط

100 گرم / 30 کالری

سیب زمینی

یک عدد کوچک

100 گرم / 75 کالری

جعفری خرد شده

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

نمک

کمی

100 گرم / 0 کالری



روش تهیه سوپ مرغــرغ :


*. ران مرغ را پاک کنید و چربی های آن را بگیرید. هویج و سیب زمینی را هم کاملا پوست بکنید و قسمت های سبز سیب زمینی را کاملا جدا کنید. مرغ و برنج و هویج را با کمی آب و مقدار کمی نمک در قابلمه بریزید و صبر کنید تا نیم پز شود. سیب زمینی را قطعه قطعه کنید و به همراه جعفری به سوپ اضافه کنید.


*. وقتی مواد کاملا پخته شد، استخوان های مرغ را بیرون بیاورید و سوپ را در غذاساز بریزید یا با گوشت کوب بکوبید تا صاف و یک دست شود. غلظت سوپ باید به اندازه ماست غلیظ باشد. چند قطره لیموترش در صورت نیاز سوپ را خوشمزه تر می کند.



خواص هویج :


*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.بتا کاروتن، یک آنتی اکسیدان است و بیماری های ناشی از پیری را کاهش می دهد.



اختصاصی آکابانو



گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام