خوراکی های جدید، کباب های جدیدتر! - آکابانوهمیشه که نباید جوجه یا گوشت را کباب کنیم. می توان غذاهای سالم مانند بادنجان، مارچوبه و قارچ را هم کباب کرد و مزه کبابی آنها از خامشان بهتر است. اگر از کباب های معمولی خسته شده اید ابتکار به خرج دهید و خوراکی های زیر را کباب کنید و مزه آنها را هم امتحان کنید.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوتوفو و تِمپه


*. ساندویچ های سبزیجات یخزده را فراموش کنید و بجای آنها توفو و تمپه را کباب کنید و میل کنید. کباب کردن باعث می شود که طعم بوداده خوب و مطبوعی به پروتئین سالم داده شود. سعی کنید توفو و تمپه سفتی انتخاب کنید که با کباب کردن وا نرود.

*. برای آنکه طعم توفو دربیاید، آن را قبل از کباب کردن در چاشنی بخوابانید و به آن آبلیمو و سیر و پیاز اضافه کنید و سپس هر طرف آن را 5 دقیقه کباب کنید.زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوکلم برگ


*. کلم برگ که غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان است، ستاره خوراکی های سالم است و می توان آن را به راحتی کباب کرد. کلم برگ با کباب شدن منبع بهتری از ویتامین کا – که برای گردش خون مهم است – می شود. برای درست کردن چیپس کلم برگ، آن را به روغن کانولا، نمک و فلفل آغشته کنید و سپس روی کاغذ روغنی در سینی فر بگذارید و 1 تا 2 دقیقه هر طرف آن را کباب کنید.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوانجیر


*. یک انجیر کوچک 30 کالری دارد و منبع خوبی از فیبر و پتاسیم است. فقط چند دقیقه کباب کردن باعث می شود که این میوه کاراملیزه و نرم شود. بعد از کباب کردن آن را با عسل و پنیر بز میل کنید.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوکاهو


*. از سالادهای همیشگی خسته شده اید؟ این بار بجای سالاد درست کردن با کاهو آن را کباب کنید. بدین ترتیب طعمی نیمسوز و بافتی متفاوت به آن می دهید. برای آماده کردن آن، کاهو را با روغن زیتون آغشته کنید. سپس یک دسته کاهو را 2 دقیقه کباب کنید. بعد با سس یا با روغن زیتون و نمک و فلفل میل کنید.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوسیب


*. نه تنها می توانید با سیب پای سیب درست کنید، بلکه کباب خوبی هم با سیب می توان درست کرد. سیب را با کره، دارچین و آبلیمو آغشته کنید و کباب کنید. می توانید برای سرو کردن رویش کشمش و یک قاشق بستنی بریزید تا خوشمزه تر شود.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلونخود


*. معمولاً از نخود برای درست کردن فلافل یا آبگوشت یا ... استفاده می شود. ولی می توانید آن را کباب کنید و در ساندویچ سبزیجات بریزید. برای آماده کردن نخود کبابی، یک قوطی نخود کنسروی را خوب بشویید و آبگیری کنید. سپس به آن روغن زیتون، سیر، نمک و فلفل بزنید. بعد نخودها را داخل ظرف مخصوص فر ریخته و در فر بگذارید. آنقدر برشته و کباب کنید که نرمی دلخواهتان بدست آید.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوموز


*. بجای درست کردن کباب های ناسالم، این بار موز را کباب کنید و با چیپس شکلات میل کنید. ابتدا پوست موز را بکنید و از طول آن را به دو نیم کنید. داخل فویل بپیچید و 5 دقیقه آن را برشته کنید.

زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوآووکادو


*. آووکادو منبعی غنی از پتاسیم، اسید فولیک، ویتامین ای و مواد غذایی دیگر است. یک آووکادوی متوسط حدود 250 تا 300 کالری دارد. آن را نصف کنید، پوستش را بکنید و هسته اش را در بیاورید. به آن آبلیمو و روغن زیتون اضافه کنید و دو تا سه دقیقه کباب کنید. سپس آووکادوی کباب شده را با سالاد یا جداگانه سرو کنید.زردآلو, زردآلو خشک, زردآلو در بارداری, زردآلو+خواص, خواص زردآلوهلو

*. برای آنکه سالاد سالم تری درست کنید، از هلوی کبابی استفاده کنید. هلو و میوه های مشابه دیگر همچون آلو و شفتالو در مقابل بیماری های التهابی مانند دیابت و بیماری های قلبی از شما محافظت می کنند. هلو را به کره و آبلیمو آغشته کنید و کباب کنید. کمی بستنی وانیلی یا شربت به آن اضافه کنید.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

لايک انتشار در تلگرام