گیاهخواران بیشتر عمر می کنند! - آکابانومجله آشپزی ایده آل: در شرایطی که بعضی از مردم حتی نمی توانند تصور یک روز غذای بدون گوشت را بکنند، بعضی دیگر مصرانه روی برنامه غذایی گیاهی خود تاکید می کنند و به عنوان گیاهخوار معتقدند به این ترتیب زندگی بهتر و البته سلامت تری را در پیش گرفته اند. برنامه های غذایی گیاهخواری اما مدت هاست که از قالب اولیه خود یعنی یک رژیم غذایی هرازگاهی و البته صرفا یک هوس کوتاه مدت بیرون آمده و در بسیاری از نقاط دنیا دیگر تبدیل به یک سبک زندگی شده است. سبکی که به اعتقاد طرفداران زندگی گیاهخواری بهره اش یک زندگی سالم است.


رول <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>, رول <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>, <a style='color:#000' title='رول بادمجان سوخاری' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>رول بادمجان سوخاری</a>, رول <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> شف طیبه, تهیه رول <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>همین چیزهاست که خیلی ها را ترغیب می کند تا بلکه آنها هم سبک زندگی خود را به امید سلامت بیشتر تغییر دهند. هر چند شاید هنوز هم باشند کسانی که با وجود علاقه مندی به تبعیت از زندگی گیاهخواری اما همچنان برای این تغییر بزرگ مردد باشند.


در این متن نکته های که از فواید برنامه غذایی گیاهخواری است وجود دارد. اگرچه همه سودمندی این سبک زندگی در این نکته ها خلاصه نشده اما اینها کلیاتی هستند که می توانند تردیدها را از بین ببرند و شک را در افرادی که برای شروع زندگی گیاهخواری مردد هستند به یقین تبدیل کنند.


1. اگر می خواهید گیاهخوار شوید پس بدانید که در صورت تداوم این روند خودتان را تا حد امکان از شر سرطان ریه دور نگه داشته اید.


2. زندگی گیاهخواری خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد. این نوع از دیابت به دلیل شایعه مشکل چاقی در سراسر دنیا بیش از پیش مرسوم شده است.


3. شما با تبدیل شدن به یک گیاهخوار پوست سالمی را برای خود تضمین خواهید کرد. به واقع در اساس برنامه گیاهخواری مواد خوارکی آبکی پایه این رژیم را می سازند و رژیم غذایی که بنایش آب باشد یکی ار ثمراتش ساختن پوستی فوق العاده است.


4. در بسته بندی ها و البته نگهداری مواد گوشتی و پروسه ای که این مواد برای رسیدن به دست مردم طی می کنند اصلا بعید نیست که ردپای مواد شیمیایی دیده شود. بنابراین با برنامه غدایی گیاهی خودتان را از شر ایم ماجرا راحت کنید.


5. میوه ها، سبزیجات و مواد غذایی گیاهی هرگز با هورمون های رشد تغذیه نمی شوند. هورمون هایی که می توانند به بدن انسان صدمه بزنند.


6. فراموش نکنید که بدن وقت کمی را برای هضم غذاهای پروتئینی گوشتی صرف می کند اما غذاهای گیاهی سریع هضم می شوند و آن انرژی را که شما لازم دارید به بدنتان می رسانند.


7. سبزیجات و میوه ها و به طور کلی مواد غذایی گیاهی به طور کلی کم چرب هستند و از سدیم در آنها خبری نیست. بنابراین کسانیکه گیاهخوار هستند ناخودآگاه فشار خون خود را کنترل می کنند و البته جریان گردش خون را در بدن خود تسهیل می کنند.


8. فیبر موجود در خوراکی های گیاهی می تواند در مقابل انواع سرطان ها از بدن محافظت کند.


9. مواد مغذی موجود در سبزیجات قند خون را به طور ثابت در شرایط ایده آلی نگه می دارند. با این وصف دیگر از بالا و پایین شدن قند خون آن هم بر اثر استفاده از مواد غذایی گوشتی و البته ترکیبات کربوهیدرات های ناسالم خبری نخواهدبود.


10. به عنوان یک گیاهخوار می توانید در هزینه های خود هم صرفه جویی کنید. البته این موضوع می تواند یکی از جالب ترین و قطعا جذاب ترین ویژگی های گیاهخوار بودن باشد چون فاکتور خرید فروشگاه شما بدون گوشت و مواد غذایی گوشتی به شکل قابل ملاحظه ای کم خواهد شد. حالا انتخاب با خودتان است.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام