نان سیب زمینی ، بپزید و عاشقش شوید! - آکابانو


,نان <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>, بپزید و عاشقش شوید! نان <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,روش تهیه,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزهمواد لازم نان سیب زمینی :سیب زمینی

300 گرم

100 گرم / 75 کالری

آرد

حدود 500 گرم

100 گرم / 360 کالری

بهبود دهنده

یک چهارم قاشق چایخوری

نامشخص

کره

30 گرم

100 گرم / 737 کالری

روغن زیتون

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آب یا شیر گرم

170 میلی لیتر

نامشخص

مایه خمیر فوری

20 گرم

نامشخص

شکر

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 400 کالری

زیره یا نعناء یا شوید خشک

قاشق چایخوری

نامشخص

نمک

قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالریروش تهیه نان سیب زمینی :


سیب زمینی ها را بشویید و با آب ونمک بپزید تا نرم شود سپس پوست آن را بگیرید و له کنید.آرد را با نمک و بهبود دهنده مخلوط کرده والک کنید ودرکاسه بزرگی بریزید.مایه خمیر فوری وشکر را با هم مخلوط کرده سپس تخم مرغ، آب یا شیر گرم، سیب زمینی له شده وکره یا روغن زیتون وسبزی خشک را با هم مخلوط کرده وبه آرد اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید تا خمیر لطیفی بدست آید.


اگر بخواهید مایه خمیر را عمل بیاورید طبق دستورالعمل قبلی، خمیر مایه را با یک قاشق شکر مخلوط کرده به آن کمی آب گرم که دمایش بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد می باشد اضافه کنید درش رابگذارید واجازه دهید تا درمحیط نسبتا گرم به مدت 10 دقیقه پف کند وعمل بیاید وبعد به مواد آرد اضافه کنید.


خمیر را 10 دقیقه ورز دهید سپس آن را درون ظرفی که چرب کرده اید قرار دهید رویش را بپوشانید واجازه دهید در جای گرم یک ساعت استراحت کندوحجمش دوبرابر شود.سینی فر را کاغذ بیندازید وکاغذ را چرب کنید. خمیر را پس از استراحت مجددا ورز دهید آن را به شکل توپ درآورید و در سینی قرار دهید.


کمی با دست آن را حالت دهید وبا چاقوی تیز روی خمیر را برش بزنید بدون آنکه خمیر رابه پایین فشاربدهید .روی آن را آب بمالید ودوباره نیم ساعت دیگر استراحت دهید.6- پس از استراحت دوم درفر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد وبه مدت 40 دقیقه قرار دهید. می توانید روی نان را بازرده تخم مرغ رومال کنید.نکته :


مقدار آرد و آب تقریبی است. بهتراست آب را کم کم اضافه کنید.خواص زیره :


صرف دم کرده زیره سیاه و یا جویدن آن در رفع و کاهش دردهای ناشی از قاعدگی، دردهای روده وبی اشتهایی بسیار مؤثر است،مصرف زیره سیاه یا روغن آن در رفع سوء هاضمه و دل دردهای کودکان و تنگی نفس نیز، کاربرد فراوانی دارد، دم کرده زیره سیاه همراه با گیاه " اوجی " در رفع اسهال، نفخ و سندرم تحریک پذیری روده مفید است. این گیاه دارای خواص ضد عفونی کنندگی، ضد کرم، ضد تشنج و شل کننده عضلات بوده و مقوی و نیروبخش است؛ بنابراین مصرف آن به افراد دارای مشکلات مذکور توصیه می شود.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام