کره تزئینی صبحانه، زیبا وفانتری! - آکابانو,کره تزئینی صبحانه, زیبا وفانتری! کره صبحانه,فانتزی,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه


مواد لازم برای 6 گلوله کره :کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

خلال بادام

به میزان لازم

100 گرم / 612 کالری

خلال پسته

به میزان لازم

100 گرم / 680 کالری

پودر پسته

به میزان لازم

100 گرم / 8 کالری

پودر هل سفید

1 قاشق چایخوری (یا هل مایع 2 قطره)

100 گرم / 320 کالریروش تهیه گلوله کره :

*. قالب کره 100گرمی را داخل ظرفی قرار داده، هل را به آن اضافه کرده و کمی ورز می دهیم. ولی این کار را خیلی سریع انجام می دهیم تا کره ذوب نشود.برای اینکه کره در دست ذوب نشود بهتر است از مارگارین استفاده کنیم. کره حاصل را به 6 قسمت تقسیم کرده که تقریباً هر تکه 17 گرم می شود.

*. اگر مایلید تکه های 25 گرمی برای هر فرد سرو کنید یک قالب کره را به 4 قسمت تقسیم می کنیم.تکه های کره را در دست گرد کرده و به ترتیب یکی را داخل پودر پسته، دیگری را داخل خلال پسته و بعدی داخل خلال بادام می غلتانیم. این کار را تا جایی انجام می دهیم که کره ها تمام شود.


نکته :


*. برای ایجاد تنوع در هر وعده غذایی راه های متفاوتی وجود دارد. مثلاً می توانیم سرو کره در صبحانه را عوض کرده و با آن رنگ و بوی خاصی به سفره بدهیم.


خواص پسته :


*. برای کسانی که می خواهند چاق بشوند روزانه 20 عدد پسته + 20 عدد فندق + 10 عدد بادام زمینی همراه عسل خوب و یک لیوان شیر میل شود. پسته و فندق و بادام را با عسل مخلوط کرده خوب بجوید سپس کمی شیر همراه آن بخورید. منظور این است که بزاق دهان با آنها مخلوط گردد.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام