پیلاف سبزیجات تازه و بلغور - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پیلاف سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم پیلاف سبزیجات :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز

1 عدد

یک عدد / 5 کالری

سیر

1 عدد

100 گرم / 120 کالری

هویج پخته نگینی

یک دوم پیمانه

100 گرم / 40 کالری

نخود فرنگی

یک دوم پیمانه

100 گرم / 92 کالری

بلغور

یک و یک دوم پیمانه

100 گرم / 353 کالری

شوید تازه

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 25 کالری

میخک

1عدد

100 گرم / نامشخص کالری

جعفری

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 25 کالری

آب مرغ

2 پیمانه

100 گرم / 50 کالری

نعنا

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 43 کالری

فلفل دلمه ای

یک دوم پیمانه

100 گرم / 15 کالری

آبلیمو

3 قاشق سوپ خوری

یک قاشق / 5 کالری

زنجبیل

یک هشتم قاشق چایخوری

100 گرم / 49 کالری

گردو

یک دوم پیمانه

100 گرم / 688 کالری

روش تهیه پیلاف سبزیجات :

*. به نقل از آکابانو : پیاز را نگینی ریز خرد کرده و در روغن زیتون برای 30 ثانیه تفت دهید تا فقط پیاز کمی تغییر رنگ دهد. سیر را بریزید و باقی سبزیجات شامل هویج پخته نگینی و فلفل دلمه ای خام نگینی شده و نخود فرنگی پخته را به آن اضافه نمایید. کمی آبلیمو تازه و زنجبیل و نمک و فلفل قرمز را به آن اضافه نمایید.برای 2 دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید. سپس از روی حرارت بردارید.

*. بلغور را کاملا شسته و برای 6 ساعت در آب گرم با درب بسته قرار دهید. سپس آن را با 1پیمانه آب روی حرارت ملایم بگذارید تا فقط کمی پر باز کرده و به اصطلاح نیم پز شود. سپس از حرارت برداشته و به کمک یک صافی دانه ریز ازآب آن را جدا کنید.

*. سپس بلغور نیم پز را با آب مرغ در قابلمه بریزید و بگذارید تا پخت کامل شود. دانه میخک را بیندازید و بگذارید تا عطر آن در غذا رود. پس از پخت کامل و تمام شدن آب سبزیجات را ریخته و 5 دقیقه زمان دهید تا با هم، هم زده شوند. سپس از حرارت بردارید و در ظرف سرو بریزید. روی آن را با شوید خشک و جعفری یا نعناء ریز شده تزئین نمایید. این غذا را حتما با کمی آبلیمو تازه و ماست میل نمایید.

نکته سلامت :

*. محتویات آنتی اکسیدانی سیر به قدری قوی است که ضدویروس بوده و می تواند به پیشگیری از سرماخوردگی و حتی کوتاه کردن طول سرماخوردگی کمک کند.

خواص زنجبیل :

*. برای بیماریهای ناشی از سرماخوردگی،تب ناشی از آنفلونزا،گلودرد،گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد،دو قاشق غذاخوری از دم کرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید.برای درمان درد ورم مفاصل از آب،عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف کنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناک بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام