پای گوشت؛ غذایی تکراری با چاشنی ابتکار - آکابانو


در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پای گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پای <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>,پای <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,پای <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>

طرز تهیه و پخت پای گوشت

به نقل از آکابانو : اگر از غذاهای تکراری خسته اید ولی سختگیر و بدغذا هستید و اهل تجربه خوراک های عجیب و غریب نیستید مطمئنا این غذا می تواند جایی در برنامه غذایی شما پیدا کند. همان مواد غذایی تکراری همراه کمی ابتکار و مقادیر زیادی عشق خوراک فوق العاده ای را برای روزهایی که از غذاهای تکراری خسته اید برایتان مهیا می کند.

مواد لازم پای گوشت برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن مایع

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

پیاز متوسط

یک عدد ساطوری شده

یک عدد / 5 کالری

هویج متوسط

یک عدد ساطوری شده

100 گرم / 30 کالری

قارچ

100 گرم ورقه ورقه شده

100 گرم / 27 کالری

آب گوشت

یک پیمانه 250 میلی لیتر

100 گرم / 169 کالری

گوشت گوساله کم چربی

400 گرم چرخ کرده

100 گرم / 200 کالری

آرد سفید

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 341 کالری

برگ بو

یک عدد

100 گرم / 60 کالری

سس ورچسترشایر

یک قاشق غذاخوری (اختیاری)

نامشخص

رب گوجه فرنگی

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

سیب زمینی

700 گرم آبپز

100 گرم / 75 کالری

کره گیاهی

25 گرم

100 گرم / 739 کالری

شیر

3 تا 5 قاشق غذاخوری

100 گرم / 110 کالری

ترخون ساطوری

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 49 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه پای گوشت :

*. روغن را در تابه روی شعله متوسط داغ کرده و پیاز هویج و قارچ را 8-7 دقیقه تفت دهید تا پیاز اندکی رنگ بگیرد. گوشت را اضافه کرده و خوب با چنگال آن را باز کنید تا یکدست شود. حدود 8دقیقه دیگر باید گوشت را تفت دهید تا رنگش عوض شود ولی خشک نشود.

*. رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و 2 دقیقه دیگر تفت دادن را ادامه دهید. آرد را در چند قاشق آب گوشت ولرم حل کرده و همراه باقی آب گوشت به مواد درون تابه اضافه کنید و مواد را مخلوط کرده و صبر کنید تا به جوش آید.شعله را کم کرده و برگ بو و سس ورچستر را اضافه کنید.

*. در تابه را بسته و نیم ساعت آن را بپزید. اگر لازم شد کمی آب اضافه کنید ولی توجه کنید که در آخر پخت آب گوشت باید کاملا کشیده شده باشد.فر را روی 190 درجه سانتی گراد داغ کنید. در فاصله پخت گوشت سیب زمینی داغ را با شیر و کره مخلوط کرده.

*. نمک و فلفل بزنید.برگ بو را از مایه گوشت خارج کرده و ترخون را همراه نمک و فلفل اضافه کنید. مایه گوشت را کف یک ظرف نسوز دیواره دار پخش کرده و پوره سیب زمینی را یکدست روی آن پهن کنید. با چنگال روی آن طرح بدهید. پای را 25 دقیقه در فر قرار دهید تا روی آن طلایی شود سپس آن را سرو کنید.

نکات :

*. از هر سبزی معطری می توانید استفاده کنید فقط آن را در آخرین مرحله به کار ببرید تا عطر آن نپرد.سس ورچستر شایر یک سس انگلیسی- هندی است که مواد اصلی تشکیل دهنده آن شیره تمرهندی سیر و زنجبیل است.اگر با بوی گوشت مشکل اساسی دارید برگ بو را حذف کرده و از زردچوبه فلفل دلمه ای ساطوری یا هر دو استفاده کنید. پودر سیر و آویشن هم برای رفع بوی گوشت خوب است. فقط بوی آن با سبزی تازه ساطوری تداخل پیدا می کند.برای آنکه سیب زمینی گرم بماند تا بتوانید کره را با آن مخلوط کنید پس از پخت آن را از آب خارج نکنید.

خواص هویج :

*. هویج بدن را از سرما محافظت می کند.

*. هویج، تصفیه و تمیز کردن کبد را با خارج کردن صفرا و چربی ها انجام می دهد و کلیه ها را تقویت می کند.

*. خوردن هویج برای تمیز کردن و استحکام دندان ها مفید است.

*. هویج دارای هورمونی است که مانند انسولین عمل می کند و قند خون را تنظیم می کند. لذا برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

*. افراد زیادی هستند که برای محافظت پوست شان در برابر اشعه خورشید، هویج می خورند.اما شما مراقب باشید، زیرا هویج پوست تان را از سوختگی آفتاب محافظت نمی کند.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام