ترشى بادمجان شکم پر با تمبرهندى - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ترشى بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='ترشی بادمجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/torshi1/6001.html'>ترشی بادمجان</a>,<a style='color:#000' title='ترشی بادمجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/torshi1/6001.html'>ترشی بادمجان</a> لیته,<a style='color:#000' title='ترشی بادمجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/torshi1/6001.html'>ترشی بادمجان</a> درسته
درست کردن ترشى بادمجان خوشمزه

مواد لازم ترشى بادمجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان کوچک

یک کیلو

100 گرم / 17 کالری

برگ انگور یا مو

به تعداد بادمجان ها

نامشخص

هویج

2 عدد

100 گرم / 30 کالری

سیر

10 حبه

100 گرم / 120 کالری

کرفس

2 شاخه

100 گرم / 13 کالری

فلفل سبزتند

5 عدد

100 گرم / 22 کالری

بادمجان دلمه ای

یک عدد

100 گرم / 17 کالری

نمک

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

سبزیجات معطر

250 گرم

100 گرم / 33 کالری

سیاه دانه

یک قاشق غذاخوری

نامشخص

سرکه انگور

یک و نیم لیتر

100 گرم / 22 کالری

تمبرهندی

350 گرم

نامشخص

پودر تخم گشنیز

یک دوم قاشق غذاخوری

نامشخص

گلپر پودر شده

یک دوم قاشق غذاخوری

نامشخص

روش تهیه ترشى بادمجان :

*. به نقل از آکابانو : بادمجان را شسته از پهلو یک برش کوچک بدهید.بادمجان​ها را در مقداری آب و نمک بجوشانید تا کمی نرم شوند و بعد آنها را یکی یکی روی پارچه نخی چیده تا آبشان کاملا گرفته شود.بادمجان دلمه ای را پوست گرفته و ریز خرد کنید. فلفل، کرفس و هویج را هم ساطوری کنید و سپس همه را داخل قابلمه ریخته و با یک و نیم لیوان سرکه بجوشانید.

*. اجازه دهید ترکیب شما سرد شود و بعد داخل آبکش بریزید. البته زیر آبکش یک ظرف قرار بدهید تا سرکه ها برای شما حفظ شود و چون در مراحل بعدی به آن نیاز دارید.سبزیجات معطر را بعد از اینکه کاملا شستید و آب آنها گرفته شد ساطوری کنید.سیر را هم ساطوری کرده همراه گلپر و پودر تخم گشنیز به اضافه سبزیجات ساطوری شده.

*. داخل ظرف دیگری مخلوط کنید و بعد با سایر موادی که قبلا ساطوری کرده اید کاملا ترکیب کنید.داخل بادمجان ها را با ترکیبی که مخلوط کرده اید پر کنید و بعد دور هر بادمجان یک برگ مو بپیچید و داخل ظرف مخصوص ترشی کنار هم بچینید.بقیه سرکه را به همراه تمبرهندی به مدت یک ساعت خیس کنید و سپس داخل آبکش ریخته و آن را صاف کنید.

*. در این مرحله تمبرهندی صاف شده را به مدت 5 دقیقه روی حرارت بجوشانید، بگذارید تا سرد شود.تمبرهندی سرد شده را با باقیمانده سرکه که در مرحله اول آبکش کرده و آن را نگه داشته بودید مخلوط کنید و روی بادمجان ها بریزید.این ترشی باید به مدت یک هفته داخل یخچال قرار بگیرد و بعد از یک هفته کاملا آماده سرو شدن است.

نکته :

*. وقتی که می خواهم این ترشی خوشمزه تر شود 2 قاشق ترخون خشک شده که البته باید به شکل برگ ترخون باشد نه پودر شده لابه لای بادمجان ها می ریزم. شما هم از این تجربه من استفاده کنید.

خواص بادمجان :

*. آب زردرنگی که در موقع نمک زدن و گذاشتن بادمجان از آن خارج می شود برای خشک کردن عرق دست و پا بهترین دارو است و اشخاصی که دست و پایشان مرتب عرق می کند باید دست و پای خود را با آن چند بار در روز بشویند تا از شر این مرض آسوده شوند.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام