پاپ کورن بخورید و لاغر بمانید - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پاپ کورن را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

*. به نقل از آکابانو : ذرت مکزیکی، ذرت زاپاتا، ذرت با پنیر و...؟ کدام را دوست دارید؟ زمان قدیم ایرانی ها فقط با ذرت بلالی آشنا بودند که جزء خوردنی های محبوب بود اما حالا می توان آن را در شکل های متنوع و مختلفی تهیه کرد از جمله کبابی، آب پز، مکزیکی، بوداده، چیپس شده، آرد شده، کنسروی و کورن فلکس صبحانه. علاوه بر تنوع محصول و طعم دلپذیر آن، ذرت یکی از سالم ترین و مفیدترین میان وعده های غذایی تلقی می شود و کالری نسبتا پایینی دارد اما همین موضوع باعث می شود بسیاری از افراد در خوردن آن زیاده روی کنند غافل از اینکه حتی پاپ کورن و کورن فلکس های رژیمی هم می توانند باعث چاقی و اضافه وزن شوند! پس اگر می خواهید از این دانه بی نظیر نهایت استفاده را ببرید به این نکات توجه کنید.

پاپ کورن,پاپ کورن <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی,پاپ کرن

پاپ کورن پنیری

آب نمک خواص بلال را کاهش می دهد

*. بهترین نوع ذرت، بخارپز آن است. ذرت های کبابی یا همان بلال معمولی نسبت به ذرت مکزیکی بسیار سالم تر است. البته بلال موقع کباب شدن نباید بسوزد زیرا سوختن هر ماده غذایی احتمال سرطان زایی آن را افزایش می دهد. این را هم بدانید که اگر ذرت بعد از کباب شدن در آب نمک قرار داده شود کمی از خاصیت خود را از دست می دهد.

پاپ کورن,پاپ کورن <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی,پاپ کرن

پاپ کرن

*. ذرت به خودی خود ماده غذای بسیار مفیدی است اما نحوه طبخ و تهیه آن در سلامتش بسیار تاثیرگذار است. برای مثال اضافه کردن نمک و کره از ارزش غذایی آن می کاهد و می تواند زمینه ساز چاقی و بیماری های متابولیکی شود. میان وعده هایی مانند ذرت بوداده یا پاپ کورن و غلات صبحانه می توانند به اندازه سبزیجات و میوه ها آنتی اکسیدان های لازم را به بدن برسانند. آنتی اکسیدان ها می توانند از بیماری های مختلف قلبی، سرطان ها و بیماری های متابولیکی مانند دیابت جلوگیری کنند. درواقع پلی فنل موجود در آنها رادیکال های آزاد را از بین می برد و با بیماری ها مبارزه می کند. یک فنجان پاپ کورنن تقریبا به اندازه یک عدد سیب پلی فنل دارد و به عنوان یک میان وعده سالم تلقی می شود.

پاپ کورنن هم چاق می کند

*. برخی از املاح موجود در ذرت مانند منیزیم می توانند گرفتگی های عضلانی را بهبود ببخشند. همچنین کلسیم و فسفر موجود در آن تاثیر چشمگیری بر استخوان سازی می گذارد، بنابراین مصرف آن برای کودکان درحال رشد و نوجوانان بسیار مفید است. ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها علاوه براینکه جلوی بیماری ها را می گیرند، می توانند در شادابی پوست، مو و ناخن نیز موثر باشند. اما از آنجایی که ذرت و پاپ کورن خوش خوراک هستند برخی ها در مصرف آن زیاده روی می کنند و اگر این زیاده روی باعث شود بیشتر از نیاز روزانه مان کالری دریافت کنیم اضافه وزن پیدا خواهیم کرد، اما اگر در حد کم و به عنوان میان وعده مصرف شود هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

پاپ کورن,پاپ کورن <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی,پاپ کرن

پاپ کورن در ماکروفر

عادت به خوردن کورن فلکس در صبح ضرر دارد؟

*. استفاده از کورن فلکس های کم کالری برای لاغر شدن بسیار مفید است زیرا حجم زیادی دارد و معده را پر می کند و باعث ایجاد حس سیری می شود. کسانی که می خواهند با استفاده از این محصولات لاغر شوند می توانند یک وعده در روز از کورن فلکس استفاده کنند. گاهی اوقات سؤال می شود که جایگزین کردن کورن فلکس با صبحانه سنتی مفید است یا مضر؟ در پاسخ باید گفت کورن فلکس ماده غذایی بسیار مفیدی محسوب می شود اما به شرطی که از نوع پرکالری و پر شکر آن کمتر استفاده شود. همچنین اگر به طور دائم جایگزین وعده صبحانه شود ممکن است فرد را دچار کمبود برخی از مواد مغذی کند.

پاپ کورن را با این روغن تهیه نکنید

*. اساسا 3 نوع روغن باید در خانه وجود داشته باشد: روغن مخصوص سرخ کردنی، روغن مخصوص پخت و پز و روغن زیتون. برای سرخ کردن مواد غذایی باید از روغن هایی استفاده کرد که نقطه دود بالایی دارند و ترکیبات آنها در برابر حرارت مقاوم است، حتی درست کردن نیمرو و پاپ کورن با روغن زیتون می تواند بسیار مضر و سرطان زا باشد. بنابراین اولین توصیه این است که روغن کم مصرف شود. دوم اینکه روغن مایع گیاهی استفاده شود و سوم اینکه تنوع در مصرف روغن رعایت شود زیرا پروفایل اسیدهای چرب در روغن های مختلف، متفاوت است و مصرف متنوع آن باعث می شود که اسیدهای چرب مختلف به بدن برسد و نیازهای بدن برطرف شود.

پاپ کورن,پاپ کورن <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی,پاپ کرن

پاپ کورن

کودکان کورن فلکس رژیمی نخورند

*. کورن فلکس یا غلات صبحانه انواع مختلفی دارد از جمله رژیمی، بدون شکر، غنی شده با ویتامین ها و... برای مثال نوع رژیمی آن معمولا فیبر بالا و شکر و کالری کمتری دارد، اما کودکانی که در سنین رشد یا لاغر هستند بهتر است از نوع غیررژیمی آن استفاده کنند و همراه با کورن فلکس شیر پرچرب مصرف کنند. همچنین کورن فلکس هایی که در آنها از مغز ها و تکه های میوه استفاده شده است برای کودکان و نوجوانان بسیار مفید هستند. میوه های خشک در هر 100 گرم 300 کیلو کالری انرژی دارند. اضافه کردن تکه های میوه و مغزها مانند مغز پسته، فندق، بادام و گردو کالری کورن فلکس را بالا می برد بنابراین برای کسانی که می خواهند افزایش وزن پیدا کنند بسیار مناسب است. در کورن فلکس های بدون شکر نیز معمولا شیرین کننده های مصنوعی مانند مالت، ایزو مالت و آسپارتام به کار رفته است که ضرری برای بدن ندارند. برخی کورن فلکس ها نیز در روند تولید با انواع ویتامین ها غنی سازی می شوند. البته این غنی سازی کالری کورن فلکس را بالا نمی برد زیرا ویتامین ها کالری ندارند و فقط سوخت وساز را تسهیل می کنند.

غنی شده همیشه چاق کننده نیست

*. مناسب ترین کورن فلکس ها آنهایی هستند که از آرد کامل دانه غلات تهیه شده باشند زیرا وجود سبوس آنها را از لحاظ تغذیه غنی تر می کند. همچنین مقدار قند این نوع کورن فلکس ها پایین تر است، بنابراین تا جایی که می توانید مصرف کورن فلکس های حاوی شکر و چربی زیاد را به حداقل برسانید. علاوه بر این کورن فلکس هایی که با گروه ویتامین های B غنی شده اند نوع مناسب تری هستند. غنی شده همیشه چاق کننده نیست زیرا کالری یا انرژی فقط از طریق کربوهیدرات، چربی و پروتئین به بدن می رسد و ویتامین ها و املاح در بدن کالری تولید نمی کنند بلکه فقط کیفیت خوراک یا غذا را بالا می برند.

پاپ کورن,پاپ کورن <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی,پاپ کرن

پاپ کورن پنیری

کورن فلکس های رژیمی همیشه لاغر نمی کنند

*. کورن فلکس ها الزاما نمی توانند به کاهش وزن کمک کنند. به عبارت ساده تر کاهش وزن یک فرایند پیچیده ای است که به کل کالری دریافتی از تمام وعده ها و میان وعده های خوراکی در روز بستگی دارد. برای مثال فرض کنید کورن فلکسی که به عنوان صبحانه مصرف می شود کالری اش خیلی زیاد نباشد و برای صبحانه یک وعده غذایی خوب به حساب آید اما اگر فرد در بقیه وعده ها و میان وعده های روزانه اش مقدار زیادی خوراکی های پرکالری مصرف کند طبیعتا کورن فلکس نمی تواند معجزه کند. تمام تبلیغاتی که مدعی اند با مصرف یک کورن فلکس خاص می توان لاغر شد فریب دهنده هستند زیرا رفتار، انتخاب غذایی، مقدار فعالیت فیزیکی و ورزش و موازنه بین کالری دریافتی و مصرفی در بدن همگی باهم می توانند منجر به کاهش وزن شوند.

نکـته

*. یک روز کورن فلکس و روز دیگر نان و پنیر بخورید، مصرف کورن فلکس های کم شیرین تهیه شده از غلات کامل همراه با شیر انتخاب مناسبی برای صبحانه است؛ به خصوص برای کودکان و نوجوانان. اما از آنجایی که انتظار می رود تمام وعده های غذایی مانند صبحانه تنوع داشته باشند نباید هر روز از کورن فلکس استفاده کرد. برای مثال برخی روزها کورن فلکس و برخی روزها پنیر، تخم مرغ، کره و مواد دیگر مصرف شود. هر فردی اگر همیشه یک محدوده کاملا بسته از خوراکی ها را برای وعده های غذایی اش انتخاب کند در درازمدت از لحاظ دریافت مواد مغذی دچار کمبود خواهد شد.

پاپ کورن,پاپ کورن <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی,پاپ کرن

پاپ کورن پنیری

با رژیم کورن فلکس سلامت خود را به خطر نیندازید!

*. گاهی اوقات دیده می شود افراد برای لاغر شدن رژیم های بسیار سخت و عجیب می گیرند. برای مثال یک هفته کامل فقط کورن فلکس می خورند تا هرچه سریع تر لاغر شوند. درحالی که این عمل می تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد. در علم تغذیه، خوراکی های مختلف به حداقل 4 گروه غذایی اصلی تقسیم می شوند از جمله گروه شیر و لبنیات، نان و غلات کامل، سبزیجات، صیفی ها و میوه ها و گروه گوشت ها که تخم مرغ، پنیر و مغزدانه ها هم جزئی از آن به حساب می آیند. هر کدام از این گروه های تغذیه تامین کننده بخشی از نیازهای روزانه ما به مواد مغذی هستند. برای مثال اگر یک فرد در شبانه روز اصلا شیر، ماست یا دوغ و فراورده های لبنی مصرف نکند و به فرض محال روزی 10 کیلو هم از خوراکی های دیگر مصرف کند به هیچ عنوان کلسیم یا ویتامین B2 مورد نیاز بدنش را دریافت نمی کند یا برای مثال اگر گوشت ها در برنامه غذایی اش نباشد دچار کمبود آهن، روی، کلسیم و بسیاری از عناصر مغذی و کلیدی می شود. اگر سبزی ها، میوه ها و صیفی ها را به اندازه کافی مصرف نکند فیبر غذایی، ویتامین های گروه B، ویتامین C، کلسیم، ترکیبات آنتی اکسیدانی و فلاونوئیدهای آنتی اکسیدان را نمی تواند از گروه های غذایی دیگر به اندازه کافی دریافت کند، بنابراین گرفتن رژیم های سخت مانند رژیم کورن فلکس می تواند منجر به کمبود مواد لازم در بدن شود. حدود 50 سال است که تمام این رژیم های تک بعدی و نامتعادل در دنیا منسوخ شده اند، بنابراین دانش تغذیه به هیچ عنوان اجازه نمی دهد افراد با رژیم های نامتعادل به کاهش وزن برسند زیرا ممکن است وزن فرد کم شود اما هزاران مشکل دیگر برای او به وجود خواهد آمد، درست مانند کسی که می ترسد از این طرف پشت بام بیفتد، عقب عقب می رود و از آن طرف پشت بام می افتد.

خواص ذرت :

*. من در بین غلات مقام سوم را دارم ، یعنى اگر گندم و جو وجود نداشتند، من قوت غالب مردم را تشکیل مى دادم - نانى که با آرد من پخته شود، سفیدتر از نان گندم بوده ، و بهترین غذا براى مبتلایان به سل و اسهال است.من سرشار از ویتامین ((ب )) هستم و تنها نقصى که دارم فقدان ویتامین ((پ )) است و کسانى که منحصرا از آرد من تغذیه مى کنند، و با غذاى خود سبزى و میوه نمى خورند، پس از چندى مبتلا به بیمارى برص برص ‍ کاذب خواهند شد.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط