این ماهی ها را همه می خورند! - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه ماهی شکم پر,طرز تهیه <a style='color:#000' title='ماهی سالمون' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/201362511010.html'>ماهی سالمون</a>,طرز تهیه ماهی در فر

طرز تهیه ماهی شکم پر

*. به نقل از آکابانو : ماهی دوست ندارید؟ حتما همیشه مثل دفعه پیش ماهی می پزید و برای خوشمزه شدن آن وقت صرف نمی کنید. ماهی را می توان با روش هایی متنوع و متفاوت طوری پخت که آنقدر خوشمزه شود که هیچ کس نتواند از خوردن آن امتناع کند. این 6 دستور ساده را ببینید:

*. ماهی را نمک و فلفل بزنید و در روغن سرخ کنید. سپس کمی سس گوجه درست کنید، در تابه بریزید و در ظرف را بگذارید تا ماهی با سس گوجه خوب پخته شود. آن را با سیب زمینی سرخ کرده سرو کنید.

*. ماهی را به تکه های کوچک تقســیم کنید. 2تخم مرغ را بزنید و کنار بگذارید. یک کاسه را پر از آرد گندم کنید و به آن زردچوبه، نمک و فلفل اضافه کنید. در کاسه دیگری هم آرد سوخاری کنار بگذارید. ماهی ها را اول در آرد گندم، بعد تخم مرغ و بعد آرد سوخاری بغلتانید و سرخ کنید.

*. کمی گشنیز، جعفری و ترخون را خرد کنید و ماهی را بعد از نمک و فلفل زدن به آن آغشته کنید. بگذارید 2ساعت بماند و بعد ماهی را در آرد سوخاری بغلتانید و سرخ کنید. این غذا با سبزیجات تازه عالی می شود.

*. ماهی را نمک و فلفل بزنید و در روغن سرخ کنید تا دو طرف آن طلایی شود. کمی آبلیمو، سس مایونز، سبزیجات معطر و خیارشور خرد شده را با هم مخلوط کنید. نام این سس تارتار است و می توانید ماهی را با آن سرو کنید.

*. تکه های ماهی را نمک و فلفل بزنید و در آبلیمو بغلتانید. آنها را در یک کیسه پلاســتیکی بگذارید و صبر کنید شب تا صبح بماند، سپس آنها را در روغن سرخ کنید. این غذا را با گوجه فرنگی سرخ شده و ریحان سرو کنید.

*. ماهی بدون تیغ مثل شیر اقیانوسی را به تکه های کوچک به اندازه گوشت خورشی تقسیم کنید و نمک و فلفل بزنید. ماهی ها را به سیخ بکشید، کمی روغن زیتون روی آنها بمالید و در تابه سرخ کنید. در آخر کمی ریحان و پیازداغ روی آنها بریزید و با نان سرو کنید.

خواص ماهی :

*. جالب است بدانیم که چربی موجود در بافت های ماهی و آبزیان تنها موجب افزایش کلسترول و سایر چربی های نامطلوب خون و عوارض قلبی و عروق کمک مؤثری نیز می کند. ماهی از منابع بسیار خوب پروتئین محسوب می شود. پروتئین موجود در ماهی از نظر کمیت و کیفیت قابل توجه است، بدین معنی که پروتئین موجود در ماهی به شکلی است که به آسانی در دستگاه گوارش هضم و جذب می شود و به طور تقریبا کامل در بدن به مصرف می رسد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام