نیمرو، املت یا عسلی؟ مسئله این است - آکابانو,نیمرو, <a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a> یا عسلی؟  مسئله این است <a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a>,<a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزهمجله ایده آل : این تخم مرغ همه فن حریف را اگر در دست داشته باشید، در آشپزی غوغا می کنید. آشپزی با تخم مرغ یکی از لذتبخش ترین نوع هنر آشپزی در سراسر دنیاست. صدالبته زردی تخم مرغ مانند خورشیدی است که به اشتها گرما می بخشد. این بخش را از دست ندهید. نکاتی در آن نهفته است که شما را شیفته تخم مرغ می کند.


مواد لازم نیمرو برای 2 نفر :
تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری
5 دقیقه برای تخم مرغ نقلی و آبکی

7/5 دقیقه برای تخم مرغ نیمه سفت

10 دقیقه برای تخم مرغ کاملا سفتطرز تهیه نیمرو :


*. تخم مرغ آبپز یا سفت شده جزء بهترین خوراکی هاست که می شود از آن در زمان صبحانه، ناهار یا حتی شام استفاده کرد. تخم مرغ را می توان به میزان دلخواه سفت یا شل درست کرد. مهم ترین نکته این است که اگر کمی نمک را در آب در حال جوش حاوی تخم مرغ ها بریزید کمک می کند تا تخم مرغ ها نشکند.


*. با استفاده از یک قابلمه کوچک پر از آب کار خود را شروع کنید و بگذارید به سرعت به جوش برسد و کمی نمک به آن اضافه کنید. یک قاشق فلزی را در عمق آب فرو ببرید و بیرون بکشید. این کار باعث می شود تا تخم مرغ های شما که از فضای یخچال به آب در حال جوش انداخته می شود، ترک نخورد.


*. نکته مهم تر اینکه می توانید تخم مرغ ها را درون یک کیسه فریزر گذاشته و در آن را سفت گره بزنید تا آب به داخل آن نفوذ نکند بعد به آرامی آن را داخل آب قرار دهید، این کار باعث می​شود پوسته آن هرگز ترک نخورد. با زمان های پیشنهادی می توانید شروع کنید یا اینکه بنا به سلیقه خودتان زمان را انتخاب کنید.خواص تخم مرغ :


*. تخم مرغ، بیشتر ویتامین های موردنیاز بدن به جز ویتامین C را دارد. تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین های گروه B و ویتامین A می باشد. همچنین ویتامین D و ویتامین E را به مقدار کافی و لازم تأمین می کند.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام