ترشی سالسا تند - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ترشی سالسا تند را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='ترشی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/torshi1/'>ترشی</a> سالسا تند,مواد لازم <a style='color:#000' title='ترشی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/torshi1/'>ترشی</a> سالسا تند,انواع <a style='color:#000' title='ترشی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/torshi1/'>ترشی</a> سالسا تند

آماده سازی ترشی سالسا تند

مواد لازم ترشی سالسا تند :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوجه فرنگی پوسته گرفته

5/3 کیلوگرم

100 گرم / 15 کالری

پیاز خردشده

فنجان

100 گرم / 36 کالری

سرکه

یک فنجان

100 گرم / 22 کالری

سیر له شده

5 حبه

100 گرم / 120 کالری

فلفل

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

گشنیز تازه و خرد شده

یک دوم فنجان

100 گرم / 20 کالری

رب گوجه فرنگی

یک سوم فنجان

100 گرم / 76 کالری

نمک

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز تند خردشده

یک سوم فنجان

100 گرم / 22 کالری

فلفل سبز تند خردشده

3 فنجان

100 گرم / 15 کالری

روش تهیه ترشی سالسا تند :

*. به نقل از آکابانو : پوست و دانه گوجه فرنگی ها را بگیرید سپس خردشان کنید. (حدود14 فنجان) گوجه فرنگی ها را 30 دقیقه در آبکش بگذارید تا آب شان کاملا گرفته شود. بعد آن ها را در قابلمه ای ریخته و به جوش آورید. شعله را کم کنید و بگذارید با درب باز یک ساعت و ربع بجوشد تا غلیظ شود. در این مدت مرتب مواد را به هم بزنید و فلفل ها را اضافه کنید.

*. پیاز و گشنیز، سرکه، رب گوجه فرنگی و سیر را بریزید و مخلوط را دوباره به جوش آورید. شعله را کم کنید و 10 دقیقه با درب باز بجوشانید سپس از روی حرارت بردارید. سالسا را در شیشه های داغ استریلیزه بریزید. (یک و نیم سانت از سر شیشه ها را خالی بگذارید.) دور لبه شیشه را پاک کنید. درب شیشه را ببندید و 15 دقیقه در آب جوش بجوشانید. سپس روی الک سیمی خنک کنید.

خواص گوجه فرنگی :

*. آب گوجه فرنگی ادرار آور است . گوجه فرنگی به واسطه داشتن مقدار زیادی مواد معدنی ، یکی از بهترین داروهای مفید برای درمان رماتیسم ، ورم مفاصل است . گوجه فرنگی خون را تصفیه می کند . گوجه فرنگی نارس و کاملاً نرسیده هضمش سنگین است ، لذا خوردن آن باعث دل درد می شود .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام