سوسیس بندری مخصوص مجردها! - آکابانوبرترین ها: اینکه چرا این غذا به بندر نسبت داده می‌شود و اینکه منظور کدام بندر است، دقیقا مشخص نیست. اما در اینکه این خوراک جنوبی است، شکی نیست. غذایی ایرانی، با محصول فرنگی که ترکیبی لذیذ و جالب را به ارمغان آورده است.

,سوسیس <a style='color:#000' title='بندری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/ghazahaye-joonobi.html'>بندری</a> مخصوص مجردها! سوسیس <a style='color:#000' title='بندری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/ghazahaye-joonobi.html'>بندری</a>,روش تهیه,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه


مواد لازم برای 4 نفر:

  • سوسیس کوکتل: 400 گرم، حلقه‌حلقه شده
  • پیاز متوسط: یک عدد، خلالی‌شده
  • گوجه‌فرنگی متوسط: 2 عدد، نگینی‌شده
  • رب گوجه‌فرنگی: 2 قاشق غذاخوری
  • فلفل قرمز: یک قاشق چای‌خوری
  • روغن مایع: 4 قاشق غذاخوری
  • نمک: به میزان لازم

روش تهیه:


1 - روغن را در یک تابه گود روی شعله متوسط داغ کرده و پیاز را 5 دقیقه در آن تفت دهید تا نرم شود.


2 - سوسیس را اضافه کرده و تفت دادن را 5 دقیقه دیگر ادامه دهید. مواد داخل تابه را کاملا هم بزنید تا پیازها نسوزد. در ضمن به یاد داشته باشید قرار نیست سوسیس‌ها کاملا سرخ شود.


3 - رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و یکی، دو دقیقه تفت دهید. گوجه‌فرنگی را که بهتر است بدون پوست باشد، اضافه کرده و مخلوط کنید. فلفل قرمز را نیز درون تابه بریزید.


4 - پس از 4 دقیقه، یک‌سوم پیمانه آب‌جوش اضافه کرده و روی شعله ملایم غذا را 15 تا 20 دقیقه بپزید تا غلیظ شود. نمک آن را اندازه کرده و با نان سرو کنید.

نکات:

1 - از هر نوع سوسیس به جز سوسیس پنیری می‌توانید استفاده کنید.

2 - اضافه کردن فلفل دلمه‌ای به غذا همراه پیاز طعم آن را بهتر می‌کند.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط