طرز تهیه ژله های نعناعی چندلایه - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ژله های نعناعی چند لایه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش ژله های نعناعی چندلایه,<a style='color:#000' title='طرز تهیه ژله' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201381191555.html'>طرز تهیه ژله</a> های نعناعی چندلایه,مواد لازم ژله های نعناعی چندلایه
درست کردن ژله های نعناعی چند لایه

مواد لازم ژله های نعناعی چند لایه :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ژلاتین بدون طعم

3 بسته

100 گرم / 338 کالری

پودر کاکائوی غیر شیرین

1 قاشق غذاخوری

نامشخص

کوچک شیر پرچرب

1 قوطی

100 گرم / 95 کالری

کرم کاکائو

نیم فنجان

نامشخص

شکر (اختیاری)

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

کرم نعناعی

نیم فنجان

نامشخص

کلوچه شکلاتی

(برای تزئین)

نامشخص

خامه پرچرب

(برای تزئین)

100 گرم / 250 کالری

دستور تهیه ژله های نعناعی چند لایه :

*. به نقل از آکا ایران : ظرفی را چرب کنید و سپس با دستمال، آنها را تمیز کنید. این کار باعث می شود که ظرف کمی چرب باشد و در عین حال ژله های شما چرب نشوند و مزه روغن نگیرند.نیم فنجان آب داخل قابلمه کوچکی بریزید و یک بسته از ژلاتین بدون طعم را در آن خالی کنید و بگذارید یکی دو دقیقه خیس بخورد.اجاق را روشن کنید و آن را روی شعله متوسط حرارت دهید و گاهی هم بزنید.

*. تا ژلاتین حل شود.یک قاشق غذاخوری پودر کاکائوی غیرشیرین داخل آن بریزید و هم بزنید تا حل شود. سپس آن را از روی شعله بردارید و یک یا دو قاشق غذاخوری شیر پرچرب و نیم فنجان کرم کاکائو در آن بریزید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود. آن را در ظرفی که آماده کرده اید بریزید و در یخچال بگذارید تا حدود 15 تا 20 دقیقه ببندد.

*. در حالیکه لایه شکلاتی در حال آماده شدن است، دو لایه سبز را درست کنید. یک و یک چهارم فنجان آب در قابلمه کوچکی بریزید و 2 بسته ژلاتین بدون طعم در آن خالی کنید و بگذارید یکی دو دقیقه خیس بخورد. اجاق را روشن کنید و آن را روی شعله متوسط بگذارید و گاهی هم بزنید تا ژلاتین حل شود. یکی دو قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود.

*. (شکر اختیاری است، ولی بهتر است اضافه کنید تا کمی مزه نعناع را بهتر کند). آن را از روی شعله بردارید و نیم فنجان کرم نعناعی اضافه کنید.یک فنجان از این مایع سبز را در ظرف جداگانه ای بریزید. حدود یک چهارم فنجان شیر پرچرب به مخلوط باقیمانده (نیم فنجان) اضافه کنید.

*. باید حالا یک لایه سبز روشن و یک لایه سبز کرمی داشته باشد.هر کدام حدوداً یک فنجان باشند. بگذارید.هر دو در دمای اتاق سرد شوند.وقتی لایه شکلاتی کاملاً بست، لایه نعناعی کرمی را اضافه کنید و آن را در یخچال بگذارید تا 15 دقیقه دیگر بماند و آن لایه نیز تا حدودی ببندد.آخرین لایه نعناعی را اضافه کنید و بگذارید.

*. حداقل 4 ساعت در یخچال بماند.وقتی ژله آماده سرو کردن شد، به آرامی لبه های آن را از ظرف جدا کنید و آن را روی بشقاب مخصوص بگذارید و به مکعب های مساوی تقسیم کنید. سپس این مکعب ها را با خامه و تکه های کلوچه شکلاتی تزئین کنید و سرو نمایید.

خواص خامه :

*. خامه کم چرب که 12 درصد چربی دارد. خامه زده شده و سفت شده که 30 درصد از آن را چربی تشکیل می دهد. خامه سنگین که 36 درصد چربی دارد. خامه های پر چرب که در اغلب فروشگاه ها به فروش می رسند نیز 40 درصد چربی دارند و در تهیه انواع غذا و دسرها از این نوع استفاده می شود.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال