دسر متفاوت: انجیرهای کبابی با گردوی عسلی - آکابانو


در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن انجیرهای کبابی با گردوی عسلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش انجیرهای <a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a>ی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>ی عسلی,<a style='color:#000' title='طرز ته' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>طرز ته</a>یه انجیرهای <a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a>ی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>ی عسلی,<a style='color:#000' title='مواد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>مواد</a> لازم انجیرهای <a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a>ی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>ی عسلی

روش تهیه انجیرهای کبابی با گردوی عسلی

مواد لازم برای انجیر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

انجیر رسیده شسته شده و بریده شده

6 عدد

100 گرم / 43 کالری

عسل یا شکر قهوه ای

1 قاشق چایخوری

نامشخص

هل آسیاب شده

نیم قاشق چایخوری

100 گرم / 320 کالری


مواد لازم برای ماست گلاب :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماست یونانی

1 فنجان

100 گرم / 115 کالری

عسل

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 288 کالری

دارچین

نیم قاشق چایخوری

100 گرم / 261 کالری

گلاب

نیم قاشق چایخوری

نامشخص

مواد لازم برای گردوهای عسلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کره

نیم قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

عسل

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 288 کالری

شکر قهوه ای

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 362 کالری

گردو

1 فنجان

100 گرم / 688 کالری


روش تهیه انجیرهای کبابی با گردوی عسلی :

*. به نقل از آکاایران: فر را بگذارید در دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) داغ شود. انجیرها را ببرید و روی سینی فر بچینید و روی آنها عسل بچکانید. سپس روی آن ها هل بپاشید و 20 دقیقه در فر کباب کنید. در این مدت زمان، انجیرها کمی نرم می شوند، ولی آب آنها خشک نمی شود و تازگی آنها حفظ می شود.

*. انجیرها را از فر درآورده و کنار بگذارید.ماست را با عسل، گلاب و دارچین مخلوط کنید و کنار بگذارید.ماهیتابه نچسبی را روی شعله متوسط بگذارید تا داغ شود. وقتی داغ شد، کره را داخل آن آب کنید تا کاراملی شود، سپس شکر و عسل اضافه کنید و مرتب هم بزنید. وقتی شکر حل شد، گردوها را اضافه کنید و هم بزنید.

*. تا کاملاً به کارامل آغشته شوند. شعله را خاموش کنید و گردوها را روی سینی فلزی که رویش کاغذ روغنی کشیده اید بریزید تا سرد شوند.انجیرها را روی بشقابی بچینید و با قاشق روی آنها ماست بریزید و گردوها را روی آنها پخش کنید. اگر خواستید می توانید روی کل بشقاب دارچین بیشتری بپاشید.


خواص انجیر :

*. انجیر خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - بسیار خوبی از فیبر غذایی است. شاید بدانید که مواد غذایی حاوی فیبر نقش موثر و مفیدی در مدیریت و کنترل وزن ایفا می کنند. فیبر، گرسنگی را به تأخیر می اندازد و از این رو در رژیم های کاهش وزن جایگاه ویژه ای دارد. البته به آن شرط که در خوردن آن و سایر مواد غذایی نیز از حد تعادل خارج نشویم.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال