لقمه های چیزکیک و توت فرنگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن لقمه های چیزکیک و توت فرنگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

اموزش لقمه  های چیزکیک و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a>,طرز تهیه لقمه  های چیزکیک و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a>,مواد لازم لقمه  های چیزکیک و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a>
روش تهیه لقمه های چیزکیک و توت فرنگی

تعداد : 54 نفر

زمان تهیه : 30 دقیقه

زمان پخت : 50 دقیقه

زمان سرد شدن : 60 دقیقه

مواد لازم چیز کیک و توت فرنگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خرده بیسکوئیت

1 ¾ پیمانه

نامشخص

شکر

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

کره آب شده

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

پنیر خامه ای نرم شده

900 گرم

100 گرم / 439 کالری

شکر

1/14 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

آرد کامل

¼ پیمانه

100 گرم / 310 کالری

تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

وانیل

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 330 کالری

خامه ترش

نصف پیمانه

100 گرم / 205 کالری

خامه ترش

1.5 پیمانه

100 گرم / 205 کالری

عسل

¼ پیمانه

100 گرم / 288 کالری

وانیل

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 330 کالری

توت فرنگی

به مقدار لازم

100 گرم / 35 کالری

طرز تهیه چیز کیک و توت فرنگی :

*. فر را با دمای 325 درجه فارنهایت گرم کنید. کف قالب مستطیلی نسبتا بزرگی را با کاغذ روغنی بپوشانید و آن را کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگ، بیسکوئیت های خرد شده را به همراه یک قاشق غذاخوری شکر با یکدیگر مخلوط کنید.

*. کره آب شده را اضافه کنید و مواد را کف قالب فشار دهید تا سفت شوند.برای تهیه مواد میانی، در یک کاسه بزرگ، پنیر خامه ای و شکر را با هم زن برقی و سرعت متوسط هم بزنید تا کمی پف کنند. آرد را به تدریج اضافه کنید. سپس تخم ‎مرغ و وانیل را اضافه کنید.

*. با سرعت پایین هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. این مواد را روی خرده های بیسکوئیت در قالب بریزید و به مدت 40 دقیقه در فر بپزید.برای تهیه روکش خامه ترش و عسل، در یک کاسه متوسط، خامه ترش، عسل و وانیل را با یکدیگر مخلوط کنید. چیزکیک را از فر خارج کنید.

*. این روکش را روی آن بریزید و به مدت 10 دقیقه در فر قرار دهید. سپس آنها را از فر خارج کنید و یک ساعت کنار بگذارید تا خنک شوند. سپس روی کیک را بپوشانید و 4 ساعت در یخچال قرار دهید. برای سرو، آنها را مکعبی برش دهید و روی هر مکعب یک نیمه توت فرنگی بگذارید.

خواص توت فرنگی :

*. توت فرنگی به حالت خودرو در بعضی نواحی شمالی ایران وجود دارد و بعضی اوقات به دلیل خوش طعمی ، میوه آن را به طور مصنوعی پرورش می دهند . از دیرباز همه قسمت های این گیاه مصرف دارویی داشته است و از برگ و ریشه آن که حاوی مقدار قابل ملاحظه ای تانن است به عنوان ضد اسهال و ادرارآور استفاده می شده است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام