ژله بستنی

ژله بستنی دسری خوشمزه و لذیذ که خیلی ها دوستش دارند. خیلی از بانوان طریقه ی درست کردن ژله بستنی را نمی دانند و به همین خاطر از خوردن آن محروم هستند. در این بخش از سایت آکابانو قصد داریم تا به شما عزیران طرز تهیه ژله بستنی را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

<a style='color:#000' title='ژله بستنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201461721408.html'>ژله بستنی</a>,<a style='color:#000' title='ژله بستنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201461721408.html'>ژله بستنی</a> رولی,<a style='color:#000' title='ژله بستنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201461721408.html'>ژله بستنی</a> رولتی

ژله بستنی

آماده سازی : 30 دقیقه

مواد لازم ژله بستنی برای 20 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بیسکویت پتی بور

1 بسته

100 گرم / 330 کالری

ژله

4 بسته

100 گرم / 60 کالری

بستنی وانیلی

1 بسته

100 گرم / 194 کالری

شیر

1/2 پیمانه

100 گرم / 110 کالری

خامه صبحانه

1/4 پیمانه

100 گرم / 250 کالری

وانیل

1/8 قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

آب جوش برای حل کردن پودر ژله

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه ژله بستنی :

*. ابتدا شیر و خامه و پودر قند و وانیل را محلوط کنید و بستنی را هم از فریزر بیرون گذاشته تا کمی نرم شده که راحت بتوانید با ژله آن را مخلوط کنید.یک بسته از ژله ها را با یک لیوان آب جوش حل کنید و آن را روی بخار آبجوش کتری قرار دهید تا کاملا ژله حل شود و بعد یک لیوان از بستنی نرم شده را با ژله مخلوط کنید و به هم بزنید تا یکنواخت شود .

*. یک ظرف مناسب انتخاب کنید و بیسکویت ها را در مخلوط شیر مرطوب کرده و کف ظرف را با بیسکویت ها بپوشانید و به آرامی مخلوط ژله و بستنی را روی بیسکویت ها ریخته و به آرامی در بخچال قرار بدهید تا ببندد . و بعد یک بسته دیگر از پودر ژله را در یک لیوان آب جوش حل کرده و خوب که حل شد یک لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و بگذارید.

*. تا خنک شده و به غلظت سفیده تخم مرغ که رسید و آن ژله قبلی هم بست این ژله را روی قبلی به آرامی اضافه کنید و بگذارید تا ببندد و ردیف بعدی را آماده کنید یعنی ژله را در یک لیوان آب جوش حل کرده و یک لیوان بستنی به آن افزوده و به روی ژله قبلی که بسته شده اضافه کنید و بگذارید تا خودش را بگیرد.

*. حالا اگر دوست داشتید سیب یا هر میوه ای را که خواستید روی این لایه بچینید و یک بسته دیگر ژله را در آب جوش حل کرده و یک لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و کاملا خنک که شد مقداری روی میوه بریزید و بگذارید در یخچال تا ببندد اگر همه ژله را بریزید میوه ها بالا آمده ولی کم کم که اضافه کنید.

*. بصورت شناور قرار می گیرد و بعد بقیه را اضافه کنید و بعد از آماده شدن ، من با خامه شیرین شده آن را تزئین کردم و از پاستیل استفاده کردم ظرف من بزرگ بود و من این مقدار را برای 20 نفر درست کردم شما میتوانید از ظرف کوچکتر و مقدار کمتری استفاده کنید و من از 6 بسته پودر ژله استفاده کردم که پودر ژله انگور ، طالبی و موز بود .

خواص خامه :

*. مواد غذایی موجود در خامه، همانند شیر است. در خامه با افزایش درجه جدا سازی، مقدار ویتامین های محلول در آب کاهش یافته ولی ویتامین های محلول در چربی افزایش پیدا می کند. مثلاً غلظت ویتامین A در خامه با 10 درصد چربی، 2 تا 3 برابر بیشتر از شیر کامل است و در خامه با 40 درصد چربی 8 تا 12 برابر بیشتر است. از دست دادن ویتامین C و اسید فولیک نیز در خامه قابل توجه است. در طول استریلیزاسیون نیز از دست دادن قابل توجه ویتامین ب12 اتفاق می افتد.

اختصاصی آکابانو

ابربرچسب : طرز تهیه ژله بستنی میوه ای دو رنگ ، طرز تهیه ژله بستنی میوه ای ، ژله خرده شیشه بدون بستنی ، طرز تهیه ژله انار با بستنی ، ژله بستنی رولتی ، طرز تهیه ژله بستنی ساده ، طرز تهیه ژله بستنی رنگین کمانی ، طرز تهیه ژله رنگین کمان با بستنی ، ژله بستنی خرده شیشه ، ژله بستنی عمودی ، طرز تهیه ژله خورده شیشه با بستنی وانیلی ، طرز تهیه آموزش ژله بستنی انار ، طرز تهیه دسر کاسترد با ژله خرده شیشه ای با بستنی ، دسر طرز تهیه ژله بستنی رولی ، ژله رنگین کمان بدون بستنی ، دسر ژله بستنی با انار ، ژله بستنی رولی ، ژله خرده شیشه با بستنی ، طرز تهیه ژله بستنی رنگین کمان ، ژله خرده شیشه با بستنی وانیلی ، طرز تهیه ژله بستنی رولتی ، ژله بستنی با میوه ، طرز تهیه ژله خرده شیشه بدون بستنی ، طرز تهیه ژله بستنی با تصویر ، طرز تهیه ژله رنگین کمان بدون بستنی ، طرز تهیه بستنی ژله ای ، ژله بستنی هفت رنگ ، طرز تهیه ژله بستنی انار ، طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ ، طرز تهیه ژله بستنی همراه با عکس ، ژله بستنی خورده شیشه ، ژله بستنی انار ، ژله بستنی با انار ، ژله بستنی طرز تهیه ، طرز تهیه ژله رولتی با بستنی ، طرز تهیه ژله بستنی با عکس ، ژله بستنی رنگین کمان ، آموزش طرز تهیه طرز تهیه ژله با بستنی و میوه ، طرز تهیه ژله بستنی توت فرنگی

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام