طرز تهیه دسر طالبی شکم پر - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دسر طالبی شکم پر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> طالبی شکم پر,مواد لازم <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> طالبی شکم پر,درست کردن <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> طالبی شکم پر

درست کردن دسر طالبی شکم پر

مواد لازم دسر طالبی شکم پر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پودر ژله

یک بسته کامل

100 گرم / 60 کالری

خامه

2 تا 3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 350 کالری

گیلاس

هر کدام چند عدد

100 گرم / 60 کالری

هلو

هر کدام چند عدد

100 گرم / 33 کالری

انگور بدون هسته

هر کدام چند عدد

100 گرم / 80 کالری

زرد آلو

هر کدام چند عدد

100 گرم / 25 کالری

سیب

هر کدام چند عدد

100 گرم / 55 کالری

شلیل

هر کدام چند عدد

100 گرم / 40 کالری

طالبی

به وزن 1/5 کیلو

100 گرم / 20 کالری

پودر شکر

نصف فنجان

100 گرم / 400 کالری

طرز تهیه دسر طالبی شکم پر :

*. به نقل از آکابانو : برای تهیه این دسر بهتر است از طالبی سفت استفاده و ژله آن را با آب کمتری تهیه کنید.ابتدا پودر ژله را با 1.5 لیوان آب جوش، مخلوط کرده و بگذارید سرد شود.میوه های آماده شده را بشویید و خشک کنید و هسته آنها را بیرون بیاورید و خرد کنید.

*. طالبی را هم شسته و از قسمتی که از بوته جدا شده، یک برش گرد بزنید و دانه های آن را از همان جا بیرون آورده و ژله خنک شده را درون طالبی بریزید و در یخچال بگذارید تا کمی بسته شود.بعد خامه و پودر شکر را در ظرفی بریزید و آنقدر بزنید.

*. تا فرم گرفته و با میوه های خرد شده مخلوط و آنها را هم داخل طالبی بریزید و با ژله نیمه بسته مخلوط کنید و دوباره در یخچال گذاشته تا کاملا بسته شود و بعد از یک ساعت بیرون آورده و آن را به تعداد دلخواه برش بزنید و با مقداری خامه فرم گرفته تزئین کنید.

خواص هلو :

*. هلو مقدارفراوانی ویتامین A دارد.همچنین حاوی ویتامینهای C،B2،B1 نیاسین و مواد معدنی شامل کلسیم،آهن،فسفر،پتاسیم و سدیم می باشد. هلو روده ها را شستشو می دهد،سبب تحریک حرکتهای موجی شکل روده ی بزرگ می گردد. عمل دفع را آسان و یبوست را برطرف می سازد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط