دسرهای کشورهای مختلف در ماه رمضان - آکابانودسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیابیشتر کشورهای مسکلمان برای ماه رمضان دسرهای مخصوص به خودشان را دارتد. د این مقاله تعدادی از این دسرها را معرفی می کنیم.

Kunafa : دسری برای کشور مصر که در لبنان و سوریه هم استفاده می شود.دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاKatayef : این دسر در مصر و شرق مدیترانه بسیار محبوب است. این دسر مانند پن کیک های کوچک سرخ شده است که با انواع کرم و پنیرها پر شده است.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاUmm Ali : بافتی شبیه به نان دارد و اغلب به جای نان از این دسر استفاده می شود.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیافالوده : این نوشیدن شیرین مخصوص کشور ایران است و محتویات آن شیر، وانیل، پودر گل و رشته های فرنگی مخصوص فالوده است.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاBaklava : این دسر یکی از شیرینی های مخصوص کشور ترکیه است. که از ورقه های نازکی شیرینی فیلو درست شده است.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاحلوای بحرینی : این دسر مشابه راحت الحلقوم است و از شکر، آرد ذرت و زعفران ساخته شده است.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاChebakia : این دسر مخصوص کشور مراکش است و کنجد یکی از اجزای اصلی آنهاست.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاBasbousa : این دسر ساخته شده از آرد سمولینا و آغشته به شربت می باشد.


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیاLuqaimat : کوفته های بسیار کوچکی شبیه به دونات هستند که در مرحله انتهایی آغشته به شربت شیرنی می شوند


دسر, دسر ساده, دسر ایرانی, دسر شکلاتی, دسر پان اسپانیااختصاصی آکابانو


لايک انتشار در تلگرام