دسر خوشمزه، کیک پنیر و توت فرنگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کیک پنیر و توت فرنگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم کیک <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a>,درست کردن کیک <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a>,کیک <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a> خوشمزه

درست کردن کیک پنیر و توت فرنگی

مواد لازم کیک پنیر و توت فرنگی برای 3 تا 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بیسکویت گندم ساقه طلایی

یک بسته (1 لیوان نرم شده)

100 گرم / 330 کالری

کره

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

خامه میهن

یک قوطی (3/2 لیوان)

100 گرم / 250 کالری

پنیر خامه ای

200 گرم

100 گرم / 439 کالری

ژله آناناس

یک پاکت

100 گرم / 60 کالری

دریم ویپ

یک پاکت

نامشخص

ژله توت فرنگی

2 پاکت

100 گرم / 60 کالری

طرز تهیه کیک پنیر و توت فرنگی :

*. به نقل از آکابانو : بیسکویت ها را در آسیاب ریخته نرم کنید سپس کره را به آن اضافه کرده با دست ورز دهید تا وقتی که کره آب شود و خوب جذب بسکویت شود.بیسکویت را در قالب دایره ای مخصوص کیک پنیر که اطراف آن قابل باز شدن می باشد ریخته و با قاشق روی آن را صاف کنید.

*. به طوریکه بیسکویت در تمام سطح قالب بطور یکنواخت ریخته شود سپس قالب را در یخچال بگذارید تا خنک شود.ژله آناناس را با 1/2 لیوان آب گرم مخلوط کنید و هم بزنید تا ژله در آب حل شود سپس ظرف را کنار بگذارید تا خنک شود.پنیر خامه ای را در مخلوط کن ریخته.

*. سپس خامه، دریم ویپ و ژله آناناس حل شده در آب را به آن اضافه کنید.مواد را خوب با مخلوط کن بزنید تا با هم مخلوط شوند.سپس کرم بدست آمده را بطور یکنواخت روی سطح بیسکویت داخل قالب بریزید.ظرف را به مدت نیم ساعت در یخچال گذاشته تا کرم ببندد.

*. پودر ژله توت فرنگی را در 1 و 1/2 لیوان آب گرم حل کرده و کنار بگذارید تا خنک شود.ژله توت فرنگی را روی کرم ریخته سپس ظرف را به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید تا ژله ببندد.اطراف قالب را باز کنید و اطراف آن را با پنیر خامه ای و چند توت فرنگی قاچ شده بر روی آن تزئین کنید.

خواص آناناس :

*. میوهٔ رسیدهٔ آناناس حاوی مواد زیر است : ویتامین A، ویتامین C، ویتامین های گروه B، کلسیم، فسفر، آهن، اسید سیتریک، اسید مالیک، بعلاوه میوهٔ خام و رسیدهٔ آناناس حاوی یک آنزیم پروتئولیتیک بنام بروملین یا بروملائین است که اولین مرتبه درسال ۱۹۸۱ از آن استخراج شده و در در پایین ساقهٔ آن نیز فراوان است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام