طرز تهیه ژله شیر نارگیل - آکابانوژله شیر <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>, تهیه ژله شیر <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>, درست کردن ژله شیر <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> - <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>*. اگر شما هم از افراد علاقمند به ژله هستید طرز تهیه ژله شیرنارگیل را در ادامه فرا بگیرید.ژله یکی از دسرهایی است که بسیاری از خانمها دوست دارند بخصوص در مهمانیها درون سفره بگذارند؛ هم به زیبایی و تزئین سفره کمک می کند، هم با آن تنوعی به مخلفات سفره داده اند. اگر شما هم از این افرادید، طرز تهیه ژله شیرنارگیل را در ادامه فرا بگیرید.


مواد لازم ژله شیر نارگیل :آگارآگار رشته ای

۲۰ گرم

نامشخص

شکر

به مقدار لازم

100 گرم / 400 کالری

شیر نارگیل

۲۰۰ گرم

100 گرم / 22 کالری

آب

۱ لیتر

100 گرم / 0 کالری


طرز تهیه ژله شیر نارگیل :


*. در یک شیرجوش مناسب یک لیتر آب را جوش آورده و آگارآگار را به آن افزوده تا حل شود و اجازه دهید تا چند دقیقه ای بجوشد تا به غلظت مناسب برسد. برای تست زمان مناسب کمی از مایع را در قاشقی بریزید و بعد از اینکه کمی سرد شد با دو انگشت از آن بردارید اگر بین دو انگشت کش آید آماده برداشتن است در غیر این صورت زمان بیشتری به جوشیدن اختصاص دهید.


*. وقتی مایع آماده شد شکر را تا حدی که شیرینی آنرا دوست دارید اضافه کرده و سپس شیر نارگیل را اضافه کنید و مقداری هم زده تا مواد با هم مخلوط شوند.ژله را در قالب مورد نظر ریخته و در یخچال بگذارید تا ببندد. برای بیرون آوردن از قالب کافی است لبه های ژله را با چاقو از قالب جدا نموده، ظرف مورد نظر را روی قالب گذاشته وقالب را برگردانید. روی ژله را به دلخواه تزئین کنید.


خواص نارگیل :


*. پوست درخت‏ انجیر مقدس هندی و انجیر معابد را در شیرنارگیل به صورت خمیر در آورده و در سرتاسر زخم‏ ها بمالید. این کار به تسکین و ترمیم پوست به دلیل خاصیت‏ قابض و مغذی بودن این ترکیب، کمک می‏ کند.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام