تارت گیلاس، خوشمزه و پرطرفدار - آکابانو


تارت گیلاس, خوشمزه و پرطرفدار تارت گیلاس,گیلاس,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> - <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>


پارسه گرد : یکی از نکات جالب در مورد این دسر شیرین، تازگی آن است. نپختن گیلاس ها، اوج طعم فصلی آن ها را حفظ می کند. نکته دیگر اینکه می توانید هر گونه مربای قرمز بدون هسته را برای لعاب دار کردن آن استفاده کنید. اگر دستگاه هسته گیر ندارید، از کارد استفاده کنید. از انتهای ساقه دار آن شروع کنید، گیلاس را دونیم کرده و هسته آن را در آورید. کناره ها را از هم جدا کنید و با نوک کارد هسته را درآورید. زمان تهیه این دسر ۱ساعت و ۲۰ دقیقه و قابل سرو برای ۸ نفر است.مناسب برای :8 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت


مواد لازم تارت گیلاس :گیلاس

450 گرم

100 گرم / 60 کالری

پنیر خامه ای

170 گرم

نامشخص

خامه

¾ پیمانه

100 گرم / 350 کالری

شکر

⅓ پیمانه

100 گرم / 400 کالری

بیسکویت سبوس دار

9 عدد

100 گرم / 330 کالری

کره

6 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

مربای تمشک بی هسته

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 300 کالری

عصاره وانیل خالص

به مقدار لازم

نامشخصطرز تهیه تارت گیلاس :


*. فر را از قبل روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم می کنیم.بیسکویت های سبوس دار بیسکویت ها باید ابعادی برابر با cm ۵۴ × ۱۳ داشته باشند- را به همراه ۲ قاشق غذاخوری شکر داخل غذا ساز می ریزیم تا اندازه ای که خوب آسیاب شوند. کره ذوب شده را اضافه می کنیم و دوباره غذا ساز را روشن می کنیم تا خوب با هم ترکیب شوند.


*. مخلوط را داخل یک ظرف ۲۳ سانتی متری تارت که ته آن قابل جداشدن باشد (مانند قالب های کمربندی) می ریزیم. با استفاده از ته پیمانه که باید خشک باشد، مخلوط را محکم به ته و دیواره ظرف فشار می دهیم. آن را حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه داخل فر می گذاریم، تا زمانی که قهوه ای شود؛ بعد روی یک سینی مشبک یا قفسه می گذاریم تا خنک شود.


*. در این حین با استفاده از همزن برقی با درجه متوسط در کاسه ای بزرگ، پنیر خامه ای که دمای آن برابر با دمای محیط است، وانیل و ¼ پیمانه شکر باقی مانده را مخلوط می کنیم و سپس تا جایی هم می زنیم که سبک و پفکی شود. خامه را کم کم اضافه کره و تا جایی هم می زنیم که وقتی همزن را بالا می آورید موادی که به آن چسبیده اند، به حدی نرم باشند.


*. که بعد از چند لحظه خود را بگیرند. مخلوط را روی بیسکوییت خنک شده می ریزیم و گیلاس های تازه و شیرین بدون هسته را روی آن پخش می کنیم.در یک قابلمه کوچک، مربا و ۱ قاشق غذا خوری آب را با هم مخلوط می کنیم. آن را حدود ۲ دقیقه روی شعله کم گرم می کنیم تا آبکی شود. با استفاده از قلمو، این ماده لعابی را روی گیلاس ها می مالیم. تارت را حداقل ۳۰ دقیقه و حداکثر ۱ روز در یخچال می گذاریم، (یادتان باشد روی آن را بپوشانید).


خواص گیلاس :


*. خوردن گیلاس قبل از غذا شخص را سیر مى کند و جلوى اشتها را مى گیرد و در عین حال او را چاق نمى نماید و این ، به علت آن است که قند گیلاس با قند انگور متفاوت است و روى همین اصل ، براى مبتلایان به مرض قند بسیار نافع بوده و خوردنش ضررى ندارد، هیچوقت گیلاس را بعد از غذا و سر سیرى نخورید. زیرا معده را سنگین و ایجاد تخامه مى نماید.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام