طرز تهیه دسر پان اسپانیا - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پان اسپانیا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> پان اسپانیا,مواد لازم برای <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> پان اسپانیا,طرز درست کردن <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> پان اسپانیا

طرز پخت پان اسپانیا

آماده سازی : 45 دقیقه

پخت : 10 دقیقه

مواد لازم پان اسپانیا برای 5 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گردو خرد شده

1/2 پیمانه

100 گرم / 688 کالری

آرد

1/2 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

شکر

1 لیوان

100 گرم / 400 کالری

شیر

1 لیوان

100 گرم / 110 کالری

نشاسته

2 قاشق غذا خوری

نامشخص

وانیل 1/2

قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

کره

50 گرم

100 گرم / 737 کالری

بیسکویت

1-2 بسته

100 گرم / 330 کالری

کاکائو

3 قاشق غذا خوری

نامشخص

خامه

150 گرم

100 گرم / 350 کالری

طرز تهیه پان اسپانیا :

*. به نقل از آکابانو : تخم مرغ و شکر را با همزن برقی بزنید.شیر را داخل قابلمه بریزید نشاسته را در کمی شیر سرد حل کنید و به شیر داخل قابلمه اضافه کنید.آرد را الک کرده به شیر اضافه کنید. مخلوط تخم مرغ و شکر را نیزبه شیر اضافه کنید.این مواد را در حال هم زدن روی شعله ملایم قرار دهید تا غلیظ شود.

*. در آخر کار کره و وانیل را اضافه کنید.خامه را در انتهای کار بعد از خاموش کردن شعله اضافه کنید.دسر پان اسپانیا را می توان با افزودن کاکائو قهوه ای درست کرد مواد را قبل از گذاشتن روی گاز نصف می کنیم داخل دوتا قابلمه می ریزیم یکی را کاکائو می زنیم و اون یکی سفید می ماند .

*. ته ظرف یک ردیف بیسکویت پتی بور می چینیم مایه قهوه ای یا سفید را می ریزیم بعد دوباره بیسکویت می چینیم، گردو میپاشیم و روی بیسکویت و گردو، کرم به رنگ دیگر را اضافه می کنیم و روی آن را تزئین می کنیم.البته من طعم بیسکویت را زیاد دوست ندارم به جای آن یک ردیف موز و گردو چیدم که خیلی هم خوشمزه شد.

خواص گردو :

*. گرچه فواید زیادی در آجیل پنهان است، بعضی ها به گمان این که آجیل موجب افزایش وزن می شوند، از خوردن گردو و دیگر آجیل ها امتناع می کنند. ولی ثابت شده است، افرادی که حداقل ۲ بار در هفته آجیل مصرف می کنند، احتمال افزایش وزن در آنها به مراتب کمتر از آنهایی است که اصلا آجیل مصرف نمی کنند. پس به گمان این که اگر گردو یا آجیل بخورید چاق می شوید، این غذای بسیار خوشمزه و مفید را از خود دور نکنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام