طرزه تهیه لواشک آلو - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن لواشک آلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
طرزه تهیه لواشک <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> لواشک <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a>,طرز تهیه,لواشک <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a>

آموزش لواشک آلو خوشمزه

*. درست کردن لواشک اصلا کار سختی نیست و می تونید تو خونه لواشک آلو، آلبالو یا لواشک چند میوه درست کنید. خوبی لواشکای خونگی اینه که اولا تمیز هستن، و بعد اینکه ترشی، شیرینی یا شوری لواشک دست خودتونه. لواشک اگه تو شرایط بهداشتی تولید شده باشه یه خوراکی سالمه و چون خواصش کم و بیش اندازه همون میوه ایه که باهاش لواشک درست کردید.

طرز تهیه لواشک آلو :

*. به نقل از آکابانو : اینجه طرز تهیه لواشک آلو رو بخونید. این دستور ساده رو می تونید درباره بیشتر میوه ها به کار ببرید.آلو (قطره ای یا آلوی سیاه) رو خوب بشورید و تو یه قابلمه بریزید. بسته به شل یا سفتی آلو ۱ تا ۲ لیوان آب و کمی نمک بریزید. می تونید با گوشت کوب آلوها رو کمی له کنید که زودتر بپزه.

*. حالا اجاق رو روشن کنید تا آلو با حرارت ملایم بپزه. ۲۰ دقیقه بعد عطر دلپذیری از آشپزخونه می زنه بیرون که دهن تون رو آب می ندازه. برای عطر و طعم بهتر می تونید مقداری هم زردآلو با آلوها بپزید. گذشته از اینکه لواشک زردآلو هم به تنهایی خوشمزه است و به همین ترتیب درست می شه.

*. وقتی آلوها کاملا پختن مزه محتوایات قابلمه رو بچشید، شاید دوست داشته باشید کمی نمک یا شاید شکر بهش اضافه کنید. حواس تون باشه که قراره آب لواشک تبخیر شه و نباید مایه اولیه خیلی شور باشه، چون بعد از خشک شدن شورتر هم می شه.حالا یه سینی بزرگ بیارید که به بخش هیجان انگیز ماجرا رسیدیم.

*. مایه قابلمه که کمی خنک شد اونو از یه آبکش رد کنید. از دست تون کمک بگیرید تا پوست و هسته آلو تو سبد بمونه و مایه غلیظ لواشک از آبکش خارج شه.کف سینی یه لایه سلفون بندازید و مایه لواشک رو روش بریزید. ضخامت لواشک دست خودتونه، اما اگه خیلی کلفت باشه دیر خشک می شه. سینی که پر شد یه لایه دیگه سلفون روی لواشک پهن کنید و بذاریدش جلوی آفتاب تا خشک بشه.

خواص آلو :

*. آلو یکی از منابع خوب آنتی اکسیدان ها است. این میوه حاوی مقادیر مناسبی از ترکیبات فنلی و بتاکاروتن می باشد که با اثر آنتی اکسیدانی خود رادیکال های آزاد اکسیژن را خنثی می کند. رادیکال های آزاد اکسیژن اثرات مخربی را نظیر رسوب چربی در رگها و گرفتگی عروق و بروز بیماریهای قلبی عروقی ، تخریب DNA و افزایش شدید احتمال تولید سلول های سرطانی در بدن و افزایش احتمال بروز استئوآرتریت ( منشا پیدایش بیماری هایی نظیر آرتریت روماتوئید) در بدن اعمال می کنند. لذا با توجه به تآثیر آلو در پیشگیری از این بیماری ها، مصرف این میوه می تواند در سلامت انسان بسیار موثر باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط