برگه سیب دارچینی خوردی؟ - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن برگه سیب دارچینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
آموزش برگه سیب دارچینی,روش تهیه برگه سیب دارچینی,مواد لازم برگه سیب دارچینی
به نقل از آکابانو : طرز تهیه برگه سیب دارچینی
*. سیب حاوی هیدرات کربن طبیعی است، به همین دلیل مصرف آن باعث تنظیم میزان قند خون می شود. تجزیه تدریجی هیدرات کربن آن باعث می شود مدت بیشتری احساس سیری کنید. میزان هیدرات کربن موجود در سیب ها متفاوت است. معمولا در انواع سبز میزان این قند کمتر و در انواعی مثل سیب لبنان یا سیب گلاب مقدار هیدرات کربن بیشتر است اما همه آنها حاوی هیدرات کربن هستند. بهترین زمان مصرف سیب به عنوان میان وعده بین صبحانه تا ناهار است. بهتر است آن را با پوست مصرف کنید.

مواد لازم برگه سیب دارچینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب لبنانی یا سرخ

پنج عدد

نامشخص

دارچین

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 261 کالری

شکر

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

روش تهیه برگه سیب دارچینی :

*. ابتدا فر را روی 250 درجه سانتی گراد گرم کنید. سپس بسته به شکلی که دوست دارید سیب را برش بزنید؛ اما بهترین روش، دو نیم کردن سیب به شکل عمودی است. سپس هسته داخل سیب را جدا کنید. اکنون تا حد ممکن سیب ها را از مقطع عرضی با چاقوی تیز روی تخته ببرید. حدود یک دقیقه سیب ها را داخل کاسه شکر قرار داده و کاسه را تکان دهید تا شکر روی همه برگه ها بنشیند. سیب ها را درآورده و درون سینی که داخلش دارچین پخش کرده اید، بغلتانید. سیب ها را داخل سینی فر قرار داده و 30 تا 45 دقیقه آن را داخل فر بگذارید. بعد از گذشت این مدت سینی را درآورده و دوباره روی آن دارچین بپاشید و بین 30 تا 45 دقیقه دوباره داخل فر بگذارید. سینی را بیرون آورده و برگه ها را داخل ظرف مناسب بگذارید تا خنک شود.

نکته 1: اگر نمی خواهید کالری برگه ها بالا برود، بعد از تهیه برگه ها آنها را با کمی عسل بخورید.

نکته 2: اگر چاقوی تان تیز است، بدون دو نیم کردن سیب، از همان ابتدا آن را از مقطع عرضی برش بزنید تا برگه ها به همان شکل دایره کامل باشد.

نظر متخصص تغذیه چیست؟

برگه بهشتی

*. سیب به دلیل فیبر، املاح و ویتامین هایش یکی از بهترین میوه هاست. فیبر به ویژه دانه های ریزی که داخل انواع لبنانی و قرمز آن وجود دارد، باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود. سیب حاوی آهن است؛ بنابراین برای افراد کم خون بسیار مفید است. این میوه حاوی ویتامین A است، به همین دلیل خوردن آن باعث لطافت پوست می شود. پتاسیم و منیزیم موجود در سیب باعث کنترل فشار خون می شود. مخلوط سیب و کمی عسل داروی آرام بخش است. این میوه خوش رنگ و لعاب حاوی ویتامین های خانوادهB است؛ بنابراین با خوردنش به آرامش اعصاب تان کمک می کنید.

نظرمتخصص طب سنتی چیست؟

دارچین، ادویه تلخ و شیرین

*. دارچین، گیاهی دارویی با طبع گرم و خشک است؛ بنابراین خوردن غذاهای تهیه شده با این ادویه برای افرادی که طبع سرد- به ویژه سرد و تر- دارند توصیه می شود. اگر طعم دهان تان بدمزه بوده و بوی نامطلوبی می دهد، دمنوش دارچین یا خوراکی حاوی این ادویه را مصرف کنید. این ادویه باعث درمان نفخ می شود. حداکثر میزان مصرف روزانه این ادویه نیم تا پنج گرم است. افرادی که طبع گرم دارند، باید کمتر از این ادویه استفاده کنند.

خواص دارچین :

*. دارچین فعالیت مغز را افزایش می دهد، از این رو برای تقویت این عضو می توان از آن استفاده کرد. با داشتن این خاصیت، خوردن دارچین به منظور از بین بردن فشارهای عصبی و پیشگیری در مورد از دست دادن حافظه کارساز است.پزشکان به تازگی دریافته اند که نوعی ترکیب موجود در چوب دارچین موسوم به «CEppt» می تواند کلید اصلی پیشگیری از آلزایمر باشد.

*. دکتر مایکل اووادیا با انتشار مقاله جدیدی در مجله «پلوس وان» خاطرنشان کرد: ترکیب CEppt از چوب دارچین گرفته شده و تأثیر آن روی موش های آزمایشگاهی و مگس های میوه مورد آزمایش قرار گرفت. پس از 4 ماه متخصصان متوجه شدند که سرعت رشد بیماری آلزایمر در این جانوران به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد. همچنین سطح فعالیت و طول عمر این حیوانات با گروه کنترل که سالم بودند مقایسه شد.

اختصاصی آکابانو

ابربرچسب : آرام بخشهای طبیعی ، قرص آرام بخش ، آرام بخش ، داروی آرام بخش

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام