غافلگیری مهمان هایتان با «میگو توپی» - آکابانو
آکایران :وب سایت پیمونه: انتخاب اسم فارسی برای این پیش غذای بسیار خوشمزه و هیجان انگیز کار سختی بود ولی بالاخره میگو توپی شد. این پیش غذای خوشگل و خوشمزه و متفاوت میتواند مهمانان شما را غافلگیر کند.
,غافلگیری مهمان هایتان <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا «<a style='color:#000' title='میگو' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/120801011732.html'>میگو</a> توپی» <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='میگو' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/120801011732.html'>میگو</a>,<a style='color:#000' title='میگو' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/120801011732.html'>میگو</a>ی توپی,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='دسرهای خوشمزه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسرهای خوشمزه</a>

آکاایران: غافلگیری مهمان هایتان با «میگو توپی»


مواد لازم:
  •     روغن کنجد 2 قاشق غذاخوری
  •     کنجد به میزان لازم
  •     نمک وفلفل به میزان لازم
طرز تهیه
1. برنج را به صورت کته ای با آب بیشتر بپزید تا کامل نرم شود. کنار بگزارید تا کاملا سرد شود.
بنا به گزارش آکاایران : 2.برنج را همراه میگو تمیز شده ، پیازچه ، سیر ، زنجبیل و نمک و فلفل و کمی روغن کنجد و سویا سس چرخ کرده و یا در دستگاه های غذا ساز بریزید تا کاملا خمیری و یک دست شود .مواد را کامل ورز دهید .مواد را به مدت 1 ساعت در ظرف در بسته در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود .
3. خمیر بدست آمده را به صورت توپی به اندازه گردو در آورده و کامل در کنجد بغلطانید و در روغن مخصوص سرخ کردنی ، سرخ کرده و بر روی دستمال مخصوص بگذارید تا روغن آن برود.
4.در ظرف مناسب به همراه کاهو و هویج سایر مواد که جهت تزیین استفاده میشود سرو نمایید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال