طرز تهیه رولت سوسیسی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن رولت سوسیسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

رولت سوسیسی خوشمزه,دستور تهیه رولت سوسیسی,تهیه رولت سوسیسی

طرز تهیه رولت سوسیسی

مواد اولیه رولت سوسیسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد

3 پیمانه (مخصوص نان)

100 گرم / 360 کالری

کره

100گرم

100 گرم / 737 کالری

سوسیس

10عدد

100 گرم / 300 کالری

ماست

یک پیمانه

100 گرم / 55 کالری

بیکینگ پودر

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 163 کالری

نمک

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

شکر

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 400 کالری

سیاه دانه

به میزان لازم

نامشخص

زرده تخم مرغ

یک عدد

100 گرم / 339 کالری

طرز تهیه رولت سوسیسی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا کره را روی حرارت ذوب کرده و ماست را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید، مواد خشک را با هم مخلوط کرده و حداقل 3 بار الک کنید تا هوا بخورند و سبک شودند و بعد کم کم به ماست و کره اضافه کنید و بهم بزنید.

*. تا خمیر نرمی بدست بیاید سپس خمیر را داخل ظرف چرب شده ای قرار داده و روی آن را با یک پارچه نخی نمناک بپوشانید و اجازه دهید خمیر به مدت 20 تا 30 دقیقه استراحت کند.پس از استراحت خمیر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید..

*. یک تکه از خمیر را به شکل مستطیل به طولی کمی بیشتر از سوسیس و عرضی 3 سوسیس روی سطح صافی به قطر نیم سانت باز کنید سپس سوسیس را روی خمیر گذاشته و خمیر را دور آن بپیچانید و اطراف آن را با فشار دست خوب به یکدیگر متصل کنید.

*. روی سطح خمیر را برش های مورب و کم عمق بزنید و اجازه دهید ابتدا و انتهای خمیر باز بماند.یک عدد زرده تخم مرغ را زده و روی خمیر بمالید و کمی کنجد یا سیاه دانه روی آن بریزید.همه سوسیس ها را به این شکل در آورید.

*. سینی نان را در فر با حرارت 200 درجه سانتیگراد و به مدت 30 دقیقه قرار دهید ، چند دقیقه آخر زمان پخت بالای فر را روشن کنید تا روی نان ها طلایی شود سپس همراه با سس کچاب یا تند سرو نمائید.

نکات :

*. در صورت تمایل روی سوسیس ها مقداری کره و زرده تخم مرغ زده و بعد داخل خمیر قرار دهید.

خواص تخم مرغ :

*. پیش از هر چیز باید بدانید که کلسترول لزوما بد نیست. بدن انسان برای حفظ دیواره سلولی، تجزیه بافت اعصاب و تولید ویتامین D به کلسترول نیاز دارد. ضمنا دو نوع کلسترول وجود دارد: کلسترولی که در غذاها وجود دارد و دیگری کلسترول خون که هر دو برای بدن اهمیت ویژه ای دارند.

*. کلسترول غذایی را میتوان در غذاهایی نظیر گوشت قرمز، گوشت سفید، غذاهای دریایی، تخم مرغ و لبنیات پیدا کرد. کلسترول نوع دوم ( کلسترول خون) در کبد تولید میشود و با جریان خون به تمام نقاط بدن میرسد. کلسترول خون خود به دو زیر مجموعه تقسیم بندی میشود: لیپوپروتئینهای متراکم (HDL) و لیپوپروتئینهای کم تراکم (LDL).

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام