گوجه شکم پر با تخم مرغ ، صبحانه ای متفاوت - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن گوجه شکم پر با تخم مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
آموزش گوجه شکم پر با <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>,طرز تهیه گوجه شکم پر با <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>,روش تهیه گوجه شکم پر با <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>

طرز پخت گوجه شکم پر با تخم مرغ

بیشتر افراد طرز تهیه املت را می دانند. کبابی کردن گوجه هم به مهارت خاصی نیاز ندارد. ترکیب تخم مرغ و گوجه کبابی، غذایی پیش رویتان می گذارد که هم آسان تهیه می شود هم سریع. مقادیر موادش هم به خودتان بستگی دارد.

مواد لازم گوجه شکم پر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوجه فرنگی

به مقدار لازم

100 گرم / 15 کالری

تخم مرغ

به مقدار لازم

100 گرم / 147 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه گوجه شکم پر :

*. به نقل از آکابانو : سر گوجه فرنگی ها را جدا کنید و درون گوجه ها را خالی کنید اما تا حدی که تخم های گوجه فرنگی خارج شود و گوشت آن باقی بماند.

*. درون گوجه ها نمک و فلفل بپاشید، کف سینی فر را چرب کنید سپس گوجه ها را کف آن بچینید و درون هر گوجه یی دانه تخم مرغ بشکنید.

*. سینی را درون فر قرار دهید و اجازه دهید با حرارت فر گوجه ها کبابی و نرم شوند و تخم مرغ ها بپزند.

*. پس از آماده شدن سینی را از فر خارج کنید و مقداری روغن زیتون یا کره روی تخم ها بریزید و بهمراه نان سرو کنید.

خواص روغن زیتون :

*. روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان های قوی مثل پلی فنول ها و فلاوونوئیدها می باشد که این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش پر اکسیداسیون چربی ها در بدن و به دنبال آن کاهش استرس اکسیداتیو می شوند. در نتیجه بدن را از صدمه رادیکال های آزاد حفظ می کند و بدین طریق باعث کاهش ابتلا به انواع سرطان ، خصوصاً سرطان پوست، روده و سرطان پستان در زنان می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال