دستور آشپزی: سیب زمینی شکم پر - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سیب زمینی شکم پر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
<a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> شکم پر,<a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> شکم پر <a style='color:#000' title='ترکی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/gazaye-torky.html'>ترکی</a>ه,<a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> شکم پر در فر

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر

مواد لازم سیب زمینی شکم پر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی پخته

500 گرم

100 گرم / 221 کالری

کره

75 گرم

100 گرم / 737 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فیله مرغ

8 عدد

100 گرم / 200 کالری

قارچ

300 گرم

100 گرم / 27 کالری

فلفل دلمه ای ریز خرد شده

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

زعفران آب کرده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 310 کالری

پنیر فیلا فیلا رنده شده

یک لیوان

100 گرم / 289 کالری

روش تهیه سیب زمینی شکم پر :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا فلفل دلمه ای را ریز خرد کرده به همراه مرغ، نمک، زعفران و روغن سرخ می کنیم. بهتر است برای این کار فیله ها را خیلی ریز خرد کنیم و وقتی فیله ها سرخ شدند قارچ راریز کرده و به آن اضافه کنیم.

*. و اجازه دهیم تا آب قارچ کاملا کشیده شود.سپس پنیر رنده شده را به مواد اضافه می کنیم تا مواد به هم بچسبند. سیب زمینی ها را له کرده با کره مخلوط می کنیم تا پوره ای سفت حاصل شود. از مواد سیب زمینی برداشته به اندازه یک نارنگی در دست گرد می کنیم.

*. سپس داخل آن را گود کرده با مواد مرغ داخل آن را پر می کنیم و در دست فرم توپی به آن می دهیم. توپ حاصل را کمی پهن کرده و با سبزی هایی مثل عکس به شکل صورتک آن را تزئین می کنیم.

خواص قارچ :

*. قارچ ها منبع سرشاری از ریبوفلاوین، نیاسین و سلنیوم هستند. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که با همکاری ویتامین «ای» سلول ها را از تاثیرات آسیب رسان و مخرب رادیکال های آزاد در امان نگه می دارد. همچنین مصرف سلنیوم در مردان مسن خطر بروز سرطان پروستات را تا 65 درصد کاهش می دهد.

*. قارچ ها همچنین منبع مهمی از اسید فولیک هستند که ویتامین مهمی برای زنان بویژه در دوران بارداری محسوب می شود.معمولا قارچ را بایستی فقط به صورت پخته مصرف کرد زیرا قارچها آلوده به موادی هستند که فقط در اثر طبخ از بین می روند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام