دستور آشپزی: ماهی بریانی با چاشنی متفاوت - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ماهی بریانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ماهی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ریانی,ماهی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ریانی,طرز تهیه ماهی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ریانی

ماهی بریانی با چاشنی متفاوت

مواد لازم ماهی بریانی برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سس خردل

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 182 کالری

ماهی سفید و قزل آلا

2 عدد

100 گرم / 100 کالری

ادویه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

مواد لازم برای چاشنی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوجه فرنگی خرد شده

100 گرم

100 گرم / 15 کالری

پیاز خرد شده

یک عدد

یک عدد / 5 کالری

آبلیمو

نصف لیمو

یک قاشق / 5 کالری

روغن زیتون

100 میلی لیتر

100 گرم / 900 کالری

پودر برگ ریحان

برای تزئین

100 گرم / نامشخص کالری

پیازچه

برای تزئین

یک عدد / 3 کالری

روش تهیه ماهی بریانی :

*. 2 طرف ماهی را با سس خردل خوب بپوشانید و ادویه بزنید. سپس آن را درون فویل بپیچید و آن را بریانی ینید.گوجه فرنگی و پیاز را به همراه آبلیمو و روغن درون یی ماهی تابه قرار دهید و سرخ ینید.ماهی را حدود 5 تا 7 دقیقه در حرارت زیاد بپزید.

*. در حدی یه پوست ماهی طلایی شود. در ضمن چاشنی ها را برای حدود 2 دقیقه گرم ینید. سپس یمی پودر برگ ریحان و پیازچه روی آن بریزید.بعد از پخت ماهی آن را درون یی ظرف قرار دهید و چاشنی ها را دورتادور آن بریزید.

*. می توانید در ینار این غذا، سیب زمینی یه منبع نشاسته است را نیز بپزید. یی برش لیمو ینار غذا قرار داده و باقی مانده پودر برگ ریحان و پیازچه را روی آن ها بریزید و نوش جان ینید.

خواص خردل :

*. دانه های خردل حاوی فلاونوئید و برخی از آنتی اکسیدان ها مانند کاروتن، لوتئین و زیاگزانتین هستند. علاوه بر این، این دانه ها دارای مقدار کمی از ویتامین هایی نظیر ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K هستند.خردل منبع غنی از بسیاری از مواد معدنی مفید برای سلامت بدن است. کلسیم، منگنز، مس، آهن، سلنیوم و روی، برخی از این مواد معدنی هستند که در دانه خردل به وفور وجود دارند. کلسیم به ساخت استخوان ها و دندان ها کمک می کند. منگنز توسط بدن به عنوان یک عامل مورد نیاز برای ساخت آنتی اکسیدان (آنزیم سوپراکسید دیسموتاز) استفاده می شود. مس در تولید سلول های قرمز خون مورد نیاز است. آهن نیز برای تشکیل گلبول های قرمز خون و سوخت و ساز سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال