کدوی شکم پر؛ پیش غذای گیاهی - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کدوی شکم پر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='کدو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazakadoo.html'>کدو</a>ی شکم پر,<a style='color:#000' title='کدو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazakadoo.html'>کدو</a>ی شکم پر,<a style='color:#000' title='کدو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazakadoo.html'>کدو</a> شکم پر

طرز تهیه کدوی شکم پر

مواد لازم کدوی شکم پر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کدو سبز

4 عدد متوسط

100 گرم / 18 کالری

روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

پیاز ریز خرد شده

1 عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

پنیر فتا سفید

220 گرم

100 گرم / 250 کالری

گوجه فرنگی خرد شده

1 پیمانه

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه کدوی شکم پر :

*. آکاایران : فر را با دمای 250 درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود. کدوها را به صورت طولی به دو قسمت تقسیم کرده و به کمک یک قاشق، داخل آن ها را به شکل یک کانال خالی می کنیم و گوشت داخل آن را ریز خرد کرده و کنار می گذاریم.

*. برش های کدو که داخل شکم آن ها خالی شده است را به مدت 15 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم.در زمانی که کدوها داخل فر هستند، روغن زیتون را داخل یک تابه مناسب ریخته و روی حرارت متوسط می گذاریم تا گرم شود. پیاز خردشده را به همراه ½ قاشق چای خوری فلفل داخل روغن می ریزیم.

*. به مدت 3 تا 5 دقیقه تفت داده و مخلوط می کنیم تا پیازها نرم شوند.کدوهای خرد شده (که از داخل شکم کدوها خارج کردیم) را داخل تابه ریخته و باز هم روی حرارت مخلوط کرده و به مدت 8 دقیقه تفت می دهیم. سپس تابه را از روی حرارت برداشته و می گذاریم تا خنک شود.

*. پنیر فتا (خرد شده) و گوجه گیلاسی نصف شده را اضافه کرده و همه را مخلوط می کنیم.کدوهای داخل فر را خارج کرده و با مخلوط پنیر پر می کنیم. سپس به مدت 20 دقیقه داخل فر می گذاریم تا روی شان طلایی شود.

خواص کدو :

*. این باور وجود دارد که کدو سبز آسم را درمان می کند؛ زیرا حاوی ویتامین C بالایی می باشد.دریافت منظم این سبزی موجب کاهش سطوح بالای هموسیستئین خون می شود؛ حتما می دانید که سطوح بالای هموسیستئین منجر به حمله قلبی و سکته مغزی می شود.مقدار بالای ویتامین C و لوتئین موجود در کدو سبز به چشم های شما کمک می کند تا بهتر ببینید و سلامت آن ها را بهتر حفظ نمایید.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال