طرز تهیه سکنجبین خیار و نعنا - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سکنجبین خیار و نعنا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش سکنج<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ین <a style='color:#000' title='خیار' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401308767.html'>خیار</a> و نعنا,تهیه سکنج<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ین <a style='color:#000' title='خیار' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401308767.html'>خیار</a> و نعنا,روش تهیه سکنج<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ین <a style='color:#000' title='خیار' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401308767.html'>خیار</a> و نعنا

طرز تهیه سکنجبین خیار و نعنا

مواد لازم سکنجبین خیار و نعنا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکر

3 کیلو

100 گرم / 400 کالری

سرکه سفید

2 پیمانه یا نیم لیتر

100 گرم / 22 کالری

نعناع تازه

یک دسته کوچک

100 گرم / 43 کالری

طرز تهیه سکنجبین خیار و نعنا :

*. آکاایران : در ابتدا شکر را با 5 تا 6 لیوان آب در ظرف لعابی می ریزیم و می جوشانیم و از صافی رد می کنیم ، بعد از آن نعناع را می شوئیم و آنرا نخ می بندیم و داخل شربت می اندازیم ، بعد شربت را می گذاریم بجوشد.

*. قوام بیاید سپس سرکه را داخل شربت می ریزیم و بعد از چند جوش شربت را از روی آتش بر می داریم و دوباره آنرا از صافی رد می کنیم و در شیشه محفوظ نگاه می داریم.

سکنجبین خیار :

*. داخل همین شربت را مقداری آب و خیار ریز ریز کرده و یخ می ریزیم و سکنجبین خیار تهیه می کنیم که بسیار مطلوب است.

خواص نعناع :

*. برای جلوگیری از شپش، موهای خود را با جوشانده نعنا بشویید.کسانی که کلسترول دارند بعد از غذا و عصرها از دمکرده ی چای نعنا به مدت دو هفته در ماه بنوشند.دمکرده نعنا غلظت خون را طبیعی میکند.جهت درمان درد گوش آب نعنا را با عسل مخلوط کرده، پنبه ای را به آن آغشته کرده، در آن بگذارید.برای درد قلب و خفقان، نعنا را با پرسیاوشان جوشانده، صبح و عصر میل شود.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال