بستنی شاتوتی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بستنی شاتوتی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش بستنی شاتوتی,تهیه بستنی شاتوتی,طرز تهیه بستنی شاتوتی

روش تهیه بستنی شاتوتی

تابستان فصل انواع توت ها از جمله شاتوت است.این میوه علاوه بر آنکه به صورت خام مورد استفاده قرار می گیرد ، به خاطر طعم و رنگ بی نظیرش از آن در تهیه و تزیین انواع دسرهای فصلی نیز استفاده می کنند.

مواد لازم بستنی شاتوتی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شاه توت

5 پیمانه یا 500 گرم

100 گرم / 25 کالری

پودر قند

6 قاشق سوپ خوری یا 75 گرم

100 گرم / 400 کالری

خامه

یک و یک چهارم پیمانه

100 گرم / 350 کالری

بیسکویت

چند عدد برای تزیین

100 گرم / 330 کالری

شاتوت

مقداری برای تزیین

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه بستنی شاتوتی :

*. آکابانو : شاتوت ها را داخل سبدی بریزید و یشویید تا خاک و گرد و غبار آن از بین برود ، سپس قابلمه ای آماده کنید و شاتوت را همراه 2 قاشق سوپ خوری آب و پودر قند داخل قابلمه بریزید.در ظرف را بگذارید و مدت 5 دقیقه روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا نرم شود.سبد فلزی یا پلاستیکی را روی کاسه ای قرار دهید و شاه توت های پخته را داخل سبد بریزید.

*. سپس با قاشق چوبی شروع به له کردن آنها کنید تا بلاخره بافتی نرم و یکدست شبیه پوره پیدا کند.بعد آن را چند دقیقه کنار بگذارید تا در هوای معمولی اتاق حرارتش کم شود و سپس به داخل یخچال منتقل کنید.با همزن دستی یا برقی شروع به زدن خامه کنید تا غلیظ شود ؛ سپس پوره شاه توت را به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن به مدت 2 ساعت یا تا زمانی که به اصطلاح خودش را بگیرد.

*. در فریزر قرار دهید.بعد از این مدت ، مخلوط شاه توتی را از فریزر بیررون آورید و با چنگال شروع به له کردن آن کنید تا دانه های پودر قند خرد شود ؛ این کار را در دستگاه غذاساز نیز می توانید انجام دهید سپس دوباره مخلوط را به فریزر برگردانید و این بار بعد 4 ساعت یا بیشتر سرو کنید.

*. البته در این فاصله نیز پس از گذشت 2 ساعت ، یک بار دیگر مواد را بیرون آورید ومانند بار قبل با چنگال یا دستگاه غذاساز با هم مخلوط کنید.در پایان مقداری از بستنی شاه توتی را با قاشق مخصوص به صورت گلوله درآورید وپس از ریختن در ظرف مورد نظر ، همراه با بیسکویت و شاه توت تازه سرو کنید.

خواص شاتوت :

*. سایر آنتی اکسیدان ها و فنول های موجود در شاتوت شامل موارد زیر هستند: الاژیک اسید، روتین، گالیک اسید، هیدروکافئیک اسید، پی کوماریک اسید سینامیک و آنتی اکسیدان های مشهور یعنی ویتامین های A و C شاتوت ها حاوی مقدار مناسبی از ویتامین A و یتامین E هستند. شاه توت به دلیل داشتن ویتامین A در شادابی و زیبایی پوست نقش بسزایی دارد.شاتوت ها منبع خوبی از آهن هستند که به ندرت در دیگر انواع توت ها پیدا می شود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام