طرز تهیه لواشک آلو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن لواشک آلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

لواشک <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> سیاه,لواشک <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> قرمز,لواشک <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> برگه هلو

طرز تهیه لواشک آلو

مواد لازم لواشک آلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آلو های ریز

۲ کیلوگرم

100 گرم / 38 کالری

آب

۱ استکان

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه لواشک آلو :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا آلوها را تمیز بشویید و همراه یک استکان آب در قابلمه بریزید. شعله زیر قابلمه را روشن کنید و صبر کنید تا بجوشد. آلوها از خود آب پس می دهند. کمی بجوشد تا آلوها نرم و له شود.در این مرحله محتویات قابلمه را از صافی عبور دهید.در روی صافی دانه های آلو باقی می ماند.

*. خود آلو به ظرف زیر صافی منتقل می شود. دوباره این مواد را بگذارید بجوشد تا غلیظ شود.چند سینی انتخاب کنید و روی آنها را پلاستیک اندازید. لواشک را از قابلمه به روی سینی بریزید. لواشک بایستی خشک شود و بهترین و سریعترین راه برای این کار آفتاب است.

*. ولی در آفتاب و در فضای باز احتمال نشستن مگس و حشرات وجود دارد که برای جلوگیری از آن، روی لواشک ها را با توری بپوشانید و در آفتاب قرار دهید. بعد از اینکه کمی خشک شد با چاقو به قسمت های مربع یا مستطیل شکل و با اندازه دلخواه برش می دهیم. بعد از خشک شدن می توانید تا مدت طولانی در ظرف دربسته نگهداری کنید.

خواص آلو :

آلو خشک برای مقابله با کلسترول

*. مصرف روزانه آلو خشک باعث کاهش میزان کلسترول بد خون می شود. حتما می دانید که بالا بودن این کلسترول خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را افزایش می دهد. از آنجایی که این میوه منبع خوب پتاسیم و فلاوونوئیدها محسوب می شود در نتیجه می تواند به طور طبیعی از بروز این بیماری ها پیشگیری کند.

آلو خشک دوست اسکلت شما

*. آلو خشک سرشار از عنصر بور کمیاب است که به همراه کلسیم و ویتامین D موجود در آن از استخوان ها محافظت کرده و مانع از بروز پوکی استخوان می شود. مصرف 50 گرم آلوخشک 100 درصد نیاز روزانه به بور را تامین می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال