دسر ژله دریا و ساحل - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن فلان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> ژله دریا و ساحل,تهیه <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> ژله دریا و ساحل,روش تهیه <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> ژله دریا و ساحل

آموزش دسر ژله دریا و ساحل

مواد لازم دسر ژله دریا و ساحل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ژله آبی رنگ

2 تا3 بسته

100 گرم / 60 کالری

ماست یا شیر

1 لیوان

نامشخص

پاستیل در اشکال مختلف ماهی، کوسه

مقداری

نامشخص

شکلات سنگی

مقداری

100 گرم / 500 کالری

شکلات صدفی شکل

مقداری

100 گرم / 500 کالری

پاستیل نواری

مقداری

100 گرم / 253 کالری

چتر کوچک مخصوص تزیین

2 عدد

نامشخص

بیسکوییت شیری

1 بسته

100 گرم / 330 کالری

طرز تهیه دسر ژله دریا و ساحل :

*. به نقل از آکابانو : مرحله اول : در این مرحله باید بدانید که مقدار ژله بستگی به نوع ظرف و گنجایش آن دارد، ابتدا یک بسته ژله را به این روش آماده ی کنید. ژله را در یک لیوان سرخالی آب جوش خوب حل نموده و پس از اینکه مقداری از حرارت آن کاسته شد 1 لیوان ماست یا شیر یا خامه به آن افزوده و در ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال گذاشته تا ببندد.

*. مرحله دوم : وقتی که ژله هنوز کاملا بسه نشده است جای ماهی ها را در آن مشخص کرده و ماهی ها را روی آن قرار داده و با فشار دست محکم می کنیم.

*. مرحله سوم : ژله آبی دیگری را مانند دستور روی آن ولی با مقدار کمتری آب تهیه کرده و وقتی سرد شد آرام آرام روی ژله قبلی ریخته و مراقب باشید که ماهی ها از جای خود حرکت نکنند، سپس در یخچال گذشته تا کاملا ببندد.

*. مرحله چهارم : بیسکوییت را پودر کرده و در یک قسمت روی ژله ریخته تا فرم ساحل را بدهد و با شکلات سنگی مرز بین ساحل و دریا را مشخص نموده، شکلات های صدفی شکل را نیز به سلیقه خود کنار ساحل گذاشته ، از پاستیل نواری و چتر کمک گرفته و صندلی ساحلی را با آن درست می کنیم.

نکات مهم :

*. توجه داشته باشید اگر از ظرف سفید استفاده می شود نیازی به مرحله اول نیست. در واقع این مرحله به خاطر مشخص نمودن رنگ آبی و ماهی ها درون آب می باشد.

*. در صورتیکه نیازی به درست کردن مرحله 1 نمی باشد همان کار رابا ژله آبی ساده انجام دهید.

*. تزیین این ژله کاملا به سلیقه خودتان مربوط می شود.

خواص شکلات :

*. از پوکی استخوان پیشگیری کرده و سرعت پیشرفت آن را کاهش می دهدکمک به سالم نگه داشتن قلب و کاهش کلسترول بدمی کند.خواصیت کاهش فشار خون و تسهیل گردش خون دارند.مصرف کاکائو می تواند به افزایش و تسهیل گردش خون در مغز و دیگر اندامها کمک کند.

*. یکی از اثرات ثابت شده شکلات احساس نشاط و رفع خستگی است .تئوبروماین هم ترکیب دیگری است که به مقدار جزیی در شکلات موجود است و ترکیب این دو ماده شیمیایی (و احتمالا دیگر مواد موجود در شکلات) به ایجاد احساس نشاط در مصرف کنندگان شکلات منجر می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط