طرز تهیه اردو دلمه قارچ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن اردو دلمه قارچ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

اردو <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,مواد لازم اردو <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,طرز تهیه اردو <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

آموزش اردو دلمه قارچ

مواد لازم اردو دلمه قارچ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوجه فرنگی

چهار عدد

100 گرم / 15 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

خرده نان جو

2/3 پیمانه

100 گرم / 250 کالری

پیاز خردشده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

سیر خردشده

سه حبه

100 گرم / 120 کالری

قارچ خردشده

یک پیمانه

100 گرم / 27 کالری

جعفری

یک قاشق سوپخوری

100 گرم / 25 کالری

بادام نصف شده

هشت عدد

100 گرم / 612 کالری

زیتون

هشت عدد

100 گرم / 140 کالری

پنیر پیتزا

15 گرم

100 گرم / 330 کالری

طرزتهیه اردو دلمه قارچ :

*. به نقل از آکابانو : سر گوجه فرنگی را برش عرضی زده و کمی از گوشت آن را در آورده در ظرفی بریزید. خرده نان ها را با پیاز، گوشت گوجه فرنگی، سیر، قارچ، بادام، جعفری، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده.

*. درون گوجه فرنگی بریزید، کمی پنیر پیتزا روی هر قطعه گوجه فرنگی قرار دهید و 15 دقیقه در فر با حرارت 170 درجه سانتی گراد بپزید تا کمی قهوه ای شود هر گوجه فرنگی را با یک زیتون تزئین کنید.

خواص زیتون :

*. زیتون خواص درمانی دیگری نیز دارد از جمله اینکه زیتون سنگ های صفراوی را دفع و یبوست های مزمن را درمان می کند و تسکین دهنده قولنج های ناشی از ورم کلیه است. همچنین این میوه بسیار مفید در تسکین درد و سوزش سوختگی ها، درمان آفتاب زدگی و سرمازدگی، گزش حشرات، مار و عقرب نقش قابل توجهی دارد.

*. پزشکان همچنین معتقد هستند که مصرف روغن زیتون خطر سرطان سینه را در زنان کاهش می دهد. آنها می گویند اسید اولئیک موجود در روغن زیتون اثر ژن سرطان زای این بیماری را کاهش می دهد. روغن زیتون به موها نرمی و لطافت خاصی می بخشد و باعث تقویت مو می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط