آموزش تهیه چای دو رنگ - آکابانو

چای دو رنگ هم از زمانیکه چای در ایران مرسوم شده , در مراسم خواستگاری و مجالس مهم باب شد . در گذشته یکی از هنرهای زنان ایرانی درست کردن چای دو رنگ بود که کم کم به مرور زمان کمرنگ شده و امروزه در مواردی خاص و یا در خانواده هایی اصیل به چشم میخورد . روش درست کردن چای دو رنگ ساده ست ولی کمی نیاز به صبر و حوصله و دقت داره :

,<a style='color:#000' title='چای' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/121105124052.html'>چای</a> دو رنگ,آموزش جال<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a> <a style='color:#000' title='چای' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/121105124052.html'>چای</a> دو رنگ,چگونه <a style='color:#000' title='چای' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/121105124052.html'>چای</a> دو رنگ تهیه کنیم؟,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه

طرز تهیه:
یک چای خوش رنگ دم کنید و آماده باشید برای درست کردن چای دو رنگ . اول نصف استکان رو آب جوش بریزید و چند حبه قند توی استکان بندازید و با قاشق چای خوری هم بزنید تا قند حل شود . غلظت قند باید زیاد باشد و به حد اشباع برسد. یعنی وقتی که قند میندازید دیگر حل نشود . برای این منظور تعداد ۴ تا ۶ حبه قند کافیست . حال توی یک کاسه چای خالص بریزید و با استفاده از یک قاشق یا ملاقه کوچک به آرامی و کم کم روی این شیره چای بریزید . میبینین که آب در پایین و چای در بالا قرار میگیرد .
اگه در مقیاس زیاد میخواهید درست کنید , توی یک قابلمه آب و شیره باید درست کنید . یعنی به تعداد و متناسب با استکان ها آب داخل قابلمه بریزید و قند یا شکر را در آنجا به آن اضافه کنید و بعد در تمام استکان ها تا نیمه با این شیره پر کرده و به آهستگی چای را به استکان ها اضافه کنید . برای سادگی و سرعت کار هم میتوانید از یک یا دو نفر آدم خونسرد استفاده کنید.
این روش بیشتر مجلسی و تفننی و رسمی هست و مزه و طعم چای در اون چندان مطرح نیست . به همین دلیل از آوردن این چای برای کسانیکه عادت به نوشیدن داغ داغ چای دارند و تصور میکنند اگه چای بیشتر از دو دقیقه در استکان باقی بماند از دهن می افتد, خودداری کنید .

منبع : pardad.ir

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال