دسر آلو سیاه با سس - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دسر آلو سیاه با سس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم دسر آلو سیاه با سس,درست کردن دسر آلو سیاه با سس,انواع دسر آلو سیاه با سس

آموزش دسر آلو سیاه با سس

مواد لازم دسر آلو سیاه با سس برای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آلو

500 گرم

100 گرم / 38 کالری

شیر

یک چهارم لیتر

100 گرم / 110 کالری

تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

زرده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 339 کالری

شکر

50 گرم

100 گرم / 400 کالری

خامه

4 قاشق غذا خوری

100 گرم / 350 کالری

وانیل

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 330 کالری

طرز تهیه دسر آلو سیاه با سس :

*. به نقل از آکابانو : آلوها را شسته هسته ها را درآورده و هر یک را 4 قسمت کنید.شیر را با توان 600 و ات 3 دقیقه گرم کنید.تخم مرغ،زرده و وانیل و شکر را اضافه کرده و با هم زن خوب هم بزنید سپس آن را به شیر اضافه کنید.6 فنجان یا قالب کوچک را چرب کرده و شیر را داخل آنها بریزید دو سوم از آلوها را داخل فنجان ها پر کنید.

*. فنجان ها را به شکل دایره در دستگاه بچینید و با توان 600 وات به مدت 9 تا 11 دقیقه بپزید.بعد از این که خوب سرد شدند.آن ها را در بشقاب بر گر دانیدبرای تهیه ی سس باقی آلو ها را با خامه و کمی شکر به شکل پوره در آورده و روی دسرها بریزید. ( مدت زمان لازم برای تهیه و پخت : 35 دقیقه).

خواص آلو :

*. آلو یکی از منابع خوب آنتی اکسیدان ها است. این میوه حاوی مقادیر مناسبی از ترکیبات فنلی و بتاکاروتن می باشد که با اثر آنتی اکسیدانی خود رادیکال های آزاد اکسیژن را خنثی می کند. رادیکال های آزاد اکسیژن اثرات مخربی را نظیر رسوب چربی در رگها و گرفتگی عروق و بروز بیماریهای قلبی عروقی ، تخریب DNA و افزایش شدید احتمال تولید سلول های سرطانی در بدن و افزایش احتمال بروز استئوآرتریت ( منشا پیدایش بیماری هایی نظیر آرتریت روماتوئید) در بدن اعمال می کنند.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام