کرم دو رنگ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کرم دو رنگ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش کرم دو رنگ,طرز تهیه کرم دو رنگ,روش تهیه کرم دو رنگ

درست کردن کرم دو رنگ

موا د لازم کرم دو رنگ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شیر

5/2 پیمانه

100 گرم / 110 کالری

شکر

1 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

پودر کاکائو

دو قاشق غذا خوری

100 گرم / 312 کالری

زرده تخم مرغ

7 عدد

100 گرم / 339 کالری

خامه

300 گرم

100 گرم / 350 کالری

پودر ژلاتین

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 338 کالری

وانیل

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 330 کالری

طرز تهیه کرم دو رنگ :

*. به نقل از آکابانو : ژلاتین را در آب سرد حل کنید و بر روی بخار آب قرار دهید تامایع شفافی بدست آید.زرده و شکر و وانیل را مخلوط می کنید و با همزن آنقدر میزنید تا کرم رنگ شود. شیر را داغ میکنم ( دقت کنید شیر نباید بجوشد ) زرده ها و شکر مخلوط شده را با شیر گرم مخلوط می کنید ژلاتین اماده را هم اضافه می کنید.

*. مواد را خوب به هم میزنید خامه را داخل ظرفی میریزید کمی از مواد را داخل خامه میریزید و هم می زنید تا خامه یکدست شود و داخل کرم گلوله نماند سپس خامه را به مواد قبلی اضافه میکنید نصف مواد ا داخل ظرف مورد نظر میریزید ( ظرفی که کرم با آن سرو می شود ) و داخل فریزر قرار می دهید به مدت 15 دقیقه تا کرم خودش را بگیرد.

*. حالت ژله مانند پیدا کند در این فاصله پودر کاکائو ررا با کمی شیر مخلوط میکنید و باقی مانده مواد اضافه می کنید مواد اول داخل فریزر است مواد کاکائویی را گاهی هم میزنید تا مواد خودش را نگیرد بعد از اضافه کردن موتد دوم کرم را داخل یخچال به مدت 3 الی 4 ساعت قرار دهید کرم اماده است این کرم فوق العاده خوشمزه میباشد.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام