دسر هلو و زردآلو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دسر هلو و زردآلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> هلو و <a style='color:#000' title='زردآلو' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401292041.html'>زردآلو</a>,درست کردن <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> هلو و <a style='color:#000' title='زردآلو' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401292041.html'>زردآلو</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> هلو و <a style='color:#000' title='زردآلو' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401292041.html'>زردآلو</a>

روش آماده سازی دسر هلو و زردآلو

مواد لازم دسر هلو و زردآلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پوره ی هلو یا زردآلو

یک لیوان ( هلو و زردآلو به صورت کمپوت باشد )

نامشخص

پودر ژلاتین

دو قاشق مربا خوری و یک قاشق چایخوری

100 گرم / 338 کالری

شکر

یک قاشق مربا خوری

100 گرم / 400 کالری

آب لیمو ترش

دو قاشق سوپ خوری

100 گرم / 26 کالری

خامه ساده یا ماست سفت

یک سوم لیوان ( خامه احتیاج به شیرین شدن و هم زدن ندارد )

نامشخص

آب کمپوت هلو یا زردآلو

سه قاشق سوپ خوری

نامشخص

آب

سه قاشق سوپ خوری

100 گرم / 0 کالری

کرم کاستارد

یک لیوان سر خالی

نامشخص

طرز تهیه دسر هلو و زردآلو :

*. به نقل از آکابانو : زردآلو های کمپوت شده را در صافی می ریزیم تا آّب اضافی آنها گرفته شود سپس سه قاشق سوپ خوری آب کمپوت را به همراه شکر و زرد آْلو ها در مخلوط کن می ریزیم تا به صورت پوره در آید.این پوره را با کرم کاستارد ( طرز تهیه آن در قسمت پایین آمده است ) مخلوط کرده و با قاشق هم می زنیم.

*. سپس ژلاتین را در سه قاشق سوپ خوری آب سرد می ریزیم و روی بخار آب ( حرارت غیر مستقیم ) مثلا روی کتری می گذاریم تا مخلوط کاملا روان گردد.آن گاه ژلاتین حل شده را ، به مواد ، اضافه کرده ، آب لیمو ، ماست سفت یا خامه را نیز بدان می افزاییم و خوب هم می زنیم.مواد را در قالب مخصوص که چرب شده می ریزیم و به مدت یک ساعت در یخچال می گذاریم تا ببندد.

مواد لازم کرم کاستارد :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شیر

2 پیمانه شیرینی پزی

100 گرم / 110 کالری

نشاسته ذرت

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 286 کالری

شکر

نصف پیمانه

100 گرم / 400 کالری

زرده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 339 کالری

طرز تهیه کرم کاستارد :

*. شیر سرد ، نشاسته ذرت و شکر را با هم حل کرده ، تخم مرغ ها را اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم.سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به طور مداوم هم می زنیم تا غلیظ شده و مثل فرنی شود.بعد از اینکه به غلظت رسید از روی حرارت برمیداریم ، وانیل یا هر اسانس دیگری که تمایل داریم به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم بعد از سرد شدن در تهیه دسر اسستفتده می کنیم.

خواص ذرت :

*. من پخته شود، سفیدتر از نان گندم بوده ، و بهترین غذا براى مبتلایان به سل و اسهال است.من سرشار از ویتامین ((ب )) هستم و تنها نقصى که دارم فقدان ویتامین ((پ )) است و کسانى که منحصرا از آرد من تغذیه مى کنند، و با غذاى خود سبزى و میوه نمى خورند، پس از چندى مبتلا به بیمارى برص برص ‍ کاذب خواهند شد.بر روى دانه هاى من قارچى به عمل مى آید که براى انعقاد خون مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام