پاستیل Gummi candy - آکابانو
,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه


پاستیل نوعی شیرینی کوچک و لاستیکی مانند هستند. انواع اصلی و قدیمی پاستیل ها از شکر، شربت گلوکز، طعم دهنده ها، رنگ های خوراکی و ژلاتین ساخته شده اند. ژلاتینی که در ساخت پاستیل ها استفاده می شود از استخوان حیوانات به دست می آید. در واقع استفاده از ژلاتین در ساخت و تولید پاستیل باعث می شود که به پاستیل حالت ژله ای بدهد و هنگام خوردن در دهان آب شود و باعث چسبناک شدن آن شود.پاستیل ها در شکل های خرس، کرم، قورباغه، همبرگر کوچک، توت فرنگی، آلبالو، بطری نوشابه، سیب، پرتقال و شکل های جالب و دوست داشتنی دیگر به بازار عرضه می شود.

مواد لازم :

آب سرد                        1/2 فنجان  
پودر ژلاتین                   1بسته کوچک(10 قاشق غذا خوری)
شکر دانه ریز                1 فنجان یا کمی کمتر
رنگ مجاز خوراکی           به میزان لازم
قالب مورد نظر

 

طرز تهیه :

آب را با پودر ژلاتین مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید.سپس تمامی مواد لازم را آرام آرام اضافه کنیدو همبزنید تا یک دست شود. سپس مواد را صاف می کنیم وخیلی آرام و با دقت مواد را داخل قالب های مخصوص می ریزیم.می توانید این ترکیب را با رنگ های خوراکی مختلف درست کنید . به مدت یک ساعت قالب ها را در فریزر می گذاریم و بعد آنها را از قالب خارج می کنیم و در یک ظرف مناسب که در آن محکم بسته می شود پاستیل ها را نگهداری کنید .


اختصاصی خوراک


منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها:

ويديوهاي مرتبط