مسقطی با شیر - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مسقطی با شیر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='مسقطی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/5705.html'>مسقطی</a> با شیر,<a style='color:#000' title='مسقطی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/5705.html'>مسقطی</a> با شیره انگور,<a style='color:#000' title='مسقطی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/5705.html'>مسقطی</a> <a style='color:#000' title='زعفران' href='http://www.akairan.com/health/adviejat/201401293365.html'>زعفران</a>ی با شیر

طرز تهیه مسقطی با شیر

مواد لازم مسقطی با شیر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نشاسته

1 لیوان

نامشخص

شکر

2 لیوان

100 گرم / 400 کالری

کره

50 گرم

100 گرم / 737 کالری

گلاب

1/2 لیوان

نامشخص

وانیل

کمی

100 گرم / 330 کالری

شیر

1 لیتر

100 گرم / 110 کالری

طرز تهیه مسقطی با شیر :

*. به نقل از آکابانو : نشاسته را در شیر حل کنید بعد روی حرارت بگذارید تا غلیظ شود مرتب هم بزنید تا ته نگیرد.

*. بعد شکر را کم کم به آن اضافه کنید.سپس گلاب و وانیل را اضافه کرده در آخر کره را اضافه نمائید.

*. پس از 5 تا 6دقیقه از روی حرارت بردارید و در ظرف دلخواه بریزید و روی آن را باخلال بادام و پسته یا پودر نارگیل تزئین کنید.

خواص گلاب :

کاهش خستگی و تقویت قلب

*. با نزدیک شدن تابستان علاوه بر گرمی هوا میزان حرارت درونی بدن نیز افزایش می یابد و این مسئله می تواند تاثیر زیادی در خستگی جسمی افراد داشته باشد. یکی از روش های طبیعی و موثر برای افزایش نشاط و کاهش خستگی بدن گنجاندن عرقیجات گیاهی همچون گلاب خنک به برنامه غذایی است. نوشیدن گلاب خنک در تابستان و حتی ماه های پیش از شروع تابستان به کاهش میزان حرارت بدن و همین طور تقویت بدن و افزایش توان بدن کمک می کند. البته باید توجه داشت که بهتر است برای مصرف روزانه گلاب حتما با یک متخصص طب سنتی مشورت و متناسب با نوع مزاج برای مصرف این عرق گیاهی اقدام کرد.

اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط