صبحانه یا میان وعده ساده فرانسوی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن صبحانه فرانسوی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

صبحانه فرانسوی,صبحانه فرانسوی ها,صبحانه فرانسوی

آموزش صبحانه فرانسوی

مواد لازم صبحانه فرانسوی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد

یک چهارم فنجان

100 گرم / 360 کالری

شیر

یک فنجان

100 گرم / 110 کالری

نمک

به مقدار کم

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

۳ عدد

100 گرم / 147 کالری

دارچین

یک دوم چای خوری

100 گرم / 261 کالری

وانیل

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

شکر سفید

یک قاشق غذا خوری

100 گرم / 394 کالری

نان

۱۲ تکه ضخیم

100 گرم / 250 کالری

طرز تهیه صبحانه فرانسوی :

*. به نقل از آکابانو : آرد رادر یک کاسه بزرگ بریزید.شیر را به آرامی در آن بریزید و هم بزنید.نمک ،تخم مرغ ،دارچین ،وانیل و شکر را نیز با مواد مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید تا ترکیب شده و یکنواخت شود.یک ماهی تابه را روی حرارت ملایم قراردهید.

*. تکه های نان را در ترکیب غوطه ور کنید تاهمه قسمت های نان به ترکیب آغشته شود.هر تکه از نان را در ماهی تابه قراردهید و بپزید تا طلایی شود.روی نان ها را کمی پودر قند بپاشید و با تکه های میوه تزیین کنید.گرم سرو کنید.

خواص دارچین :

*. دارچین که در بسیاری از نان ها و شیرینی ها به عنوان ادویه استفاده می شود به عنوان ماده ضدکپک در بسته بندی مواد غذایی استفاده خواهد شد. با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده، دارچین می تواند عامل نابودی میکروب ها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است.

*. با توجه به این خصوصیت، محققان اسپانیایی از قابلیت ضد میکروبی دارچین برای تولید نوعی بسته بندی ضد کپک استفاده کرده اند. آن ها اعلام کردند بر اساس آزمایش های به عمل آمده، کاغذی که دارای 6 درصد از روغن دارچین باشد تا 96 درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک زدگی شده بود، جلوگیری کرده و می تواند تازگی نان را تا 10 روز حفظ کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام